Kültür faaliyetlerinde Sakarya Türkiye’ye örnek

Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesi üzerinde AK Parti Grubu adına Meclis’te söz alan Milletvekili İsen, kültür alanında Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin örnek faaliyetler yürüttüğünü belirtti.

Kültür faaliyetlerinde Sakarya Türkiye’ye örnek

İsen, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi her ay düzenli kültür sanat etkinlikleriyle, kütüphane, Büyükşehir akademi, orkestra, sempozyum gibi etkinliklerle iyi bir örnek” dedi. kocaali

AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesi üzerine AK Parti Grubu adına konuştu. Türkiye’nin kültürel çalışmalarıyla ilgili bilgiler paylaşan Milletvekili İsen, kültür alanında Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin örnek faaliyetler yürüttüğünü söyledi.

Kültürel çalışmalar
Prof. Dr. Mustafa İsen, “AK Parti iktidarları döneminde her alanda büyük bir ivme yakalayan Türkiye, Kültür ve Turizm alanında da önemli aşamalar kat etmiştir. Kanımca bir ülkenin gelişmişliğini gösteren önemli kriterlerden biri de, kültür ve sanat faaliyetlerinin ne kadar yerelleştiği, hatta ne kadar STK’lar eliyle yürütüldüğüdür. Sevinçle ifade etmek gerekir ki; AK Parti iktidarları döneminde Belediyecilik, yol, su, kanalizasyon kıskacından kurtularak gerçekten insana dokunan bir aşamaya yükselmiş ve bu anlamda kültürel faaliyetler bizim belediyeciliğimizin en önemli etkinliklerinden birisi haline gelmiştir.”

Sakarya Örneği
Milletvekili İsen, “Sakarya Büyükşehir Belediyesini bu manada iyi örneklerden birisi olarak gösterebilirim. Sakarya’da inşa edilen kültür merkezleri yanında, her ay düzenli kültür sanat faaliyetleri, kurulan kütüphane, orkestra ve korolar, sempozyumlar, Büyükşehir akademi gibi nitelikli kurumsal çalışmalar, yayınlar ve Sapanca şiir akşamları gibi uluslararası etkinlikler bu çerçevede zikredebileceğim birkaç önemli başlıktır. AK Parti olarak kültür sanat bayrağını her zaman daha ileriye taşımayı kendimize şiar edindik. Bugünümüz dünümüzden daha iyi, yarınımız ise bugünümüzden daha iyi olacaktır.”
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER