KYK'lı Gençler Kupalarını Vali NAYİR'den aldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, KYK Sakarya İl Müdürlüğüne bağlı yurtlar arasında 24 branşta düzenlenen ‘Spor Şenliği Turnuvası’ kapsamındaki futbol, voleybol ve basketbol müsabakalarında dereceye giren takımlara kupa ile madalyalarını verdi.

KYK'lı Gençler Kupalarını Vali NAYİR'den aldı

KYK Muhammet Fatih Safitürk Yurdunda düzenlenen ödül törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Vali Yardımcısı ve Arifiye Kaymakam Vekili Bekir Dınkırcı, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, KYK İl Müdürü Arif Özsoy, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, ilçe daire amirleri ile yurt yöneticileri ve öğrenciler katıldı. kocaali
Futbol turnuvasında Serdivan Yurdu Takımı birinci olurken, Sabahattin Zaim Yurdu Takımı Voleybol ve Basketbol dallarında birinciliği elde etti.
Dereceye giren takımların kupaları ve madalyaları Vali Ahmet Hamdi Nayir ile protokol üyeleri tarafından verildi.


Önemli ve anlamlı bir organizasyonda gençlerimiz ile aynı ortamda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Hem ilimizde öğrenim görüp hem de vaktinizin önemli bir kısmını spora ayırmanız takdir edilecek bir olaydır. Turnuvalarda dereceye girenlerle birlikte, yurtlarını başarıyla temsil eden tüm gençlerimizi de canı gönülden tebrik ediyorum. Her alanda başarılı ve sağlıklı bir yaşam sunan sporun, hayatınızın önemli bir parçası olmasına izin verin. Bununla birlikte spor, beden ve zihin gelişimine büyük katkı sağlarken, her türlü kötü alışkanlıktan uzaklaştırmak gibi önemli bir işlev de görüyor.
Ayrıca burada görmüş olduğumuz birlik ve beraberlik anlayışı, memnuniyet verici bir düzeydedir. Umarım bu güzel birlikteliğiniz, sizleri daha iyi yerlere getirir. Hem öğrenim hayatınızda hem de ders dışı faaliyetlerde başarılarınızın daim olmasını diliyorum. Gençlerimizin de büyük değer kattığı bu organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
Ödül töreni sonrası Muhammet Fatih Safitürk Yurdunu gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir, KYK İl Müdürü Arif Özsoy’dan yurtlardaki faaliyetler hakkında da bilgiler aldı.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER