LÖSEV’den Vali Nayir’e Ziyaret

“2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Lösemili Çocuklar Vakfı Marmara Bölge Koordinatörü Zuhal Ön, vakıf yöneticileri ve lösemi hastalığını yenmiş bir grup çocukla birlikte Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti.

LÖSEV’den Vali Nayir’e Ziyaret

“Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım”
Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette LÖSEV’in çalışmaları ve gerçekleştirilecek etkinliklere dair bilgiler veren Koordinatör Zuhal Ön, kısa adı LÖSEV olan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın, lösemili çocuklar ile ailelerine yardımda bulunup birçok ihtiyacını karşılamak için 1998 yılında kurulduğunu, bu yıl düzenledikleri ‘Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım’ kampanyasına tüm kesimlerin desteğini beklediklerini belirterek kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür etti.


“En Önemlisi Çocuklarımızın Sağlığıdır”
LÖSEV’in faaliyetlerini yakından takip ederek etkinliklerini desteklediklerini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, insanların her hastalığa olduğu gibi bu hastalığa da yakalanma riski bulunduğuna dikkat çekerek, “Hiç kimse ben ya da bir yakınım bu hastalığa yakalanmaz diyemez. Özellikle lösemili çocuklarımızın tedavisinde en gerekli şey, onlara verilecek moral ve motivasyondur. Hayat içerisinde bir çocuğun hayatından ve sağlığından daha değerli bir şey olamaz.


“Kampanyaya Destek İçin Maske Taktı”
İnsanlar bazen maskeli olan kişilerden ya da çocuklardan uzaklaşmaya çalışırlar. Sizler de bu maskenin insanlara zarar vermediğini, löseminin bulaşıcı olmadığını anlatmaya çalışıyorsunuz. Lösemili çocuklar, etraflarındaki insanlardan, havadan mikrop almamak grip gibi başka bir hastalık kapmamak için maske takıyorlar. Maskeyi dışarıdaki mikroplardan daha az etkilenip ikinci bir hastalığa yakalanmamak için kullanıyorlar. Son zamanlarda toplumumuzun bu duruma alıştığını ve maskenin sebebini anladıklarını zannediyorum” diyerek, kampanyaya destek için maskesini taktı.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Nayir, lösemi hastalığını yenmiş çocuklarla da bir süre sohbet ederek onları azimlerinden dolayı tebrik ettiğini ifade etti.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER