Muhtarlar günü Ferizli’de kutlandı

Ferizli’de "19 Ekim Muhtarlar Günü" dolayısıyla Hükümet konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.

Muhtarlar günü Ferizli’de kutlandı

Program ilk olarak Ferizli Muhtarlar Derneği Başkanı Haluk Onay’ın anıta çelenk sunuşu ile başladı. Akabinde saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.
Ferizli’de 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle mahalle muhtarlarıyla buluşan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, istişare kültürünü gelenek haline getirdiğimiz ilçemizde muhtarlarımız ile birlikte Ferizli’nin kalkınması ve gelişmesi için el birliği ve gönül birliğimizi sürdüreceğiz dedi.


Ferizli’de muhtarlar günü kutlaması, mahalle muhtarlarını temsilen Muhtarlar Derneği Başkanı Haluk Onay tarafından saat 10.00’da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Büstüne çelenk sunumuyla başladı. Program saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muhtarlar Derneği Başkanı Abdürrezzak Muhtarı Haluk Onay yaptı.  

Hükümet Konağı Önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Kaymakam Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli İlçe Jandarma Komutanı Serdar Koç, Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, daire çalışanları ve mahalle muhtarları katıldı.

Birlikte yönetim, ortak akıl
Kahvaltı programında muhtarlara hitap eden, gerek genel yönetimlerle, gerek yerel yönetimlerle ilişkilerde mahalle muhtarlarının önem arz ettiğine vurgu yapan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ”Yaşadığımız mahallelerde yaşam seviyesinin daha iyi noktaya çıkarılması açısından ilk temas yeri muhtarlar olarak sizlersiniz. Sizler hemşehrilerimiz ile bizlerin arasında gönül köprüsü kuran, en ufak bir sorunda mahalledeki gözümüz kulağımız gibi davranıp o mahallede belediyemizin varlığını hissettiren hizmet arkadaşlarımızsınız. Ferizli’mizin kalkınması ve gelişmesi için elbirliği ve gönül birliğimizi sürdüreceğiz inşallah” diyerek, muhtarlık müessesesinin, özellikle bizim toplumumuz için tarihten beri çok önemli, kamu hizmetlerinin sunumunda olmazsa olmaz olduğunun altını çizdi ve muhtarların gününü tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Muhtarlar devletin temsilcileridir
Programda konuşan Kaymakam Hasan Balcı ise: “Muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. Muhtarlar, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmekte, millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle büyük bir özveri ve sevgiyle görevlerini yerine getiren tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, halkımıza hizmet yolunda birlikte yürüyeceğimizi belirterek; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” Dedi.

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER