Mum Işığında Ders Yapmaya Çalışıyorlar

İstanbul’a su taşıyacak olan melen projesi kapsamında sular altında kalacak olan Sakarya Kocaali İlçesine bağlı Ortaköy, Karalar Köyü, Beyler Köyü, Cuma Mahallelerin elektrikleri bugün SEDAŞ tarafında kesilince bütün mahalle elektriksiz kaldı.

Mum Işığında Ders Yapmaya Çalışıyorlar
banner97
Evlerinde derslerini mum ışığında yapmaya çalışan öğrencilerde yetkililer buna bir an evvel çözüm bulsunlar diyerek sitem ettiler.
Köy meydanında hurda lastik yakıp toplanan köylüler sloganlar atarak hükümet istifa,  Vali elektriği ver, Ortaköy bizimdir bizim olacak diye tepkilerini dile getirdiler.
Ortaköy Mahallesinde mağdur olduklarını ifade eden mahalle sakinlerinden Ahmet Yavuz, bizim elektrikleri kesmişler bugün saat birde niye ve niçin kesiyorlar. Millet devletten parasını mı aldı daha bir sürü vatandaş var parasını alamayan bende alamadım daha ama gelip elektriğimizi kestiler.

Burada dört tane köyün elektriği kesildi hemen hemen 7 bin kişi karanlıkta kaldı. Bu vatandaşı enayi yerine almasınlar, tabiî ki bizimde bir sabrımız var burada sabır taşı olduk. Evlerde hasta insanlar var diyaliz hastası olanlar var makineyi cereyana takıp kendini tedavi ediyorlar ama şimdi elektrik kesildi bu insanların hali ne olacak dedi.
Şükriye Baba isimli kadında şunları söyledi, çocuklarımız elektrik olmadığı için evlerimizde derslerini yapamıyorlar bizlere çıkın diyorlar biz nereye çıkacağız bu karanlıkta. Ben nereye gideyim gideceğim bir yer yok yer parasını verdiler 5 şe böldük bir ev parası bile kalmadı bizlere bir yer göstersinler ki oraya gidelim dedi.
Evinin elektriği kesilen Abidin Baba isimli vatandaşta şunları söyledi, Maalesef elektriklerimiz kesik, ben ada pazarındaydım geldim baktım elektriği kesmişler. Çocuklar evde derste çalışamıyorlar gittim mum aldım ve mum ışığında ders çalışıyorlar bizlerde mum ışığında oturuyoruz dedi.
Evinin elektriği kesilen ve kardeşiyle birlikte mum ışığında dersini yapmaya çalışan, 8. Sınıf öğrencisi Elanur Baba ise şunları söyledi, bu gün elektriklerimizi kestiler ve buna bir çare bulunmasını istiyoruz. Mum ışığında ders çalışamıyorum. Ben 8 ci sınıfa gidiyorum ve lise sınavlarına hazırlanıyorum ama bu durumda nasıl sınavlara hazırlanacağım yetkililer bu duruma bir çözüm bulsunlar dedi.
Elektriği kesilen Asuman Baba isimle ev hanıma da elektrik kesildiğinden dolayı mum ışığında bulaşıklarımı yıkamaya çalışıyorum. Bu konuya bir çözüm bulsunlar çocuklarımız bile sınavları var ama derslerini yapamıyorlar mum ışığında yapmaya çalışıyorlar. Çok mağdur durumdayız bir an evvel elektriklerimizin gelmesini istiyoruz dedi.
Elektrik kesildiğinden dolayı her yer karanlığa boğuldu ve vatandaşlarda iş yerlerinde eski tip lükslerle idare etmeye çalışıyorlar.Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 07:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER