MÜSİAD Başkanı Coşkun’dan Bayram Mesajı

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun Önümüzdeki günlerde kutlayacağımız Ramazan Bayramı münasebetiyle bir bayram mesajı yayınladı.

MÜSİAD Başkanı Coşkun’dan Bayram Mesajı

Coşkun; “Bir ay boyunca bir büyük kardeşlik iklimini, dayanışmayı, kaynaşmayı, yardımlaşmayı hep birlikte yaşadık. Şehrimizde, mahallemizde, akrabalarımızla, komşularımızla, kardeşlerimizle, ihtiyaç sahipleriyle, ekmeğimizi, suyumuzu bölüştük. Nihayet, bayramımızı da idrak ediyoruz. Bayramlar, Rabbimizin bir nimeti olmasının yanı sıra, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ahdimizi yenilemek için de önemli bir fırsattır.
İslam dünyasının tamamı, Ramazan bayramını idrak edecek. Aynı kıbleye yönelen Müslümanlar, kalpleriyle, ruhlarıyla, tüm benlikleriyle, bayramın coşkusunu yaşayacak.

Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin, adalet, iyilik, yardımlaşma, kardeşlik, sevgi ve merhamet mesajının iyi anlaşılması gerekiyor. Mademki bize "Oku" diye başlayan bir "Kitap" gönderilmiş, Mademki Rabbimiz, Son Peygamberi Hz. Muhammed'e (SAV) "Biz seni ancak Âlemlere Rahmet olarak gönderdik" diyor, o zaman barış ve huzura, birlikte kutlanan bayramlara ulaşmanın yolu, Okumak ’tan, O Kitap’ta buluşmaktan geçiyor. Sahip olduğumuz nimetlerin ve değerlerin kıymetini bilerek, iyilik ve güzellik üretmeliyiz. Adaletten, iyilikten, özgürlüklerden, barıştan yana olmalıyız. Ramazan Bayramı'nın manevi bereketi ve aydınlığında ülkemiz, İslam âlemi ve bütün insanlık için barış ve huzur getirmesini diliyorum.” Dedi.
Ayrıca bayramlaşma programının bayramın 1. Günü saat 14.00’da şube binasında gerçekleştirilecek.
 

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER