MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun’dan 29 Ekim Mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı.

MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun’dan 29 Ekim Mesajı

Bugün milletimizin kendine en büyük armağanıdır.
Bugün; 1. Dünya Savaşı ardından kaybettiğimiz ve Kurtuluş Savaşı’yla geri kazandığımız hür irademizin, özgürlüğümüzün tescili Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96. Yıldönümünü milletçe gurur coşku ve heyecan içerisinde kutluyoruz.
96 yıllık bu tarih, aziz milletimizin zor zamanlarında nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren ve geleceğimiz için hayat dolu örneklerle doludur. Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla ortaya çıktığı bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir kenetlenme, milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Bugün, geçmişte yaşadığımız ve hiçbir zaman unutmamamız gereken o kötü günlerde yaptığımız sıkı kenetlenmeyi, birlikte hareket etmeyi, düşmanlara karşı gösterdiğimiz inançlı tutumu başarıyla sonuçlandırdığımız gündür.

Mücadelemiz devam edecek!
Cumhuriyetimizin 96.yılında adil ve gelişmiş bir ülke olma ve dünya mazlumlarının sözcüsü olma yolundaki çabamıza engel olmak için kurulan kirli oyunlar ve terör göstermektedir ki, İstiklal Savaşı; boyutu ve stratejileri değişse de devam etmektedir. Bu kötü zihniyete karşı daha güçlü ve dik bir mücadele sürdürülmesi gerekmektedir. Bu bizim Türk Milleti olarak şanlı tarihimize ve ecdadımıza boyun borcumuzdur.
Cumhuriyetin 100.yılında daha güçlü, daha kararlı, daha çok çalışan ve daha çok başaran bir Türkiye olma inancımızla, MÜSİAD Ailesi adına tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik eder, Aziz şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER