MÜSİAD DEİK Başkanını Ağırlayacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi 25 Ocak 2018 Perşembe günü saat 19.00’da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak’ı şube hizmet binasında ağırlayacak. 

MÜSİAD DEİK Başkanını Ağırlayacak

DEİK ve Dış Ticaretin Önemi’ adı ile gerçekleşecek konferansa DEİK Başkanı Nail Olpak’ın yanı sıra Sakarya protokolünden birçok isim ve MÜSİAD üyeleri de iştirak edecek. Konferansta Türkiye ile diğer ülkeler arasındaki ekonomik ilişkiler ve ihracatın önemine değinilecek. 

Nail Olpak Kimdir?
1961 yılında Burdur İbecik'te doğan Nail Olpak, 1977 yılında Aydın Lisesi'nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesini bitiren Olpak, yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Enerji alanında tamamladı.
İş hayatına Umar Makina A.Ş.'de başlayan Olpak, Özgün A.Ş.'de yürüttüğü Fabrika Müdür Yardımcılığından sonra, Cankurtaran Holding A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren EsemElektrik Sayaçları A.Ş.'de Proje Müdürü olarak göreve başlayıp, Holdingin muhtelif kademelerinde üst düzey yöneticilik yaptı, 2000 yılının sonuna kadar Cankurtaran Holding A.Ş. Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

Daha sonra kendi isteğiyle görevinden ayrılan Olpak, önce NORA Elektrik Malzemeleri A.Ş yi, daha sonra da PAK YATIRIM A.Ş.'yi kurdu. Nail Olpak halen, her iki şirketin de Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.
MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) 5. dönem Genel Başkanılığı görevini başarıyla yürüten Olpak; MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Başkanı, IBF (Uluslararası İş Forumu) Başkan Vekili, DEİK (Dış Ekonomik İşler Kurulu) Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi, DTİK (Dünya Türk İş Konseyi) Başkanı, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yönetim Kurulu Üyesi, YOİKK (Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu) Üyesi, B20 Türkiye Yürütme Kurulu Üyesi, İTO (İstanbul Ticaret Odası) Meclis Üyesi, İDTM (İstanbul Dünya Ticaret Merkezi) Yönetim Kurulu Üyesi, ENVERDER (Enerji Verimliliği Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi, MMG (Mimarlar Mühendisler Grubu) Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmıştır.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

SIRADAKİ HABER