MÜSİAD Hatay'da idlib için toplandı

Hatay da GİK toplantısından sonra bir değerlendirmede bulunan Coşkun “Hatay’da, İdlib’deki gelişmelerle ilgili Genel Başkanımız ve Şube Başkanlarımızla fikir alışverişinde bulunduk.

MÜSİAD Hatay'da idlib için toplandı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve beraberinde Başkan Yardımcıları İsmail Filizfidanoğlu, Kadir Tecelli, Özcan Nalbant, Mustafa Gavasoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ak ile üye Şahin Partanaz’ın katıldığı, 103.Genel İdare Kurulu kapsamında düzenlenen Başkanlar Toplantısı’nda İdlib’de yaşanan hain saldırıya karşı, Hatay’da toplandılar.

Sakaryalı Gazi Ziyaret Edildi
MÜSİAD Sakarya olarak her türlü göreve hazırız” dedi.
Temasların ardından MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve beraberindeki heyet Hemşerimiz olan kahraman askerimiz Levent Kara’nın tedavi gördüğü Hatay Devlet Hastanesinde Babası Kubilay Kara ve gazimizi ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

 “Mehmetçiğimiz, daima mazlumun yanında, zalimin karşısındadır”
Başkan Yaşar Coşkun açıklamalarında şunları söyledi: Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihi boyunca hiçbir zaman başka bir devletin toprak bütünlüğünü bozacak işgal ya da ülke düzenini bozacak bir saldırının içinde yer almamıştır. Devletimizin yanı başımızdaki büyük bir tehdide karşı kendi ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla İdlib’de bulunduğunun altını çizmek isterim.
“Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak olaya insani hassasiyetler ile yaklaşan tek ülke olduk ve oradaki insanlık dramını çözmeye gayret ettik. Mehmetçiğimiz, daima mazlumun yanında, zalimin karşısındadır. Dünyanın iyiliği için cephede, insanlık adına siperde, hakları ellerinden alınanların imdadına koşmak için seferdedir.” dedi.

“MÜSİAD olarak tüm imkân ve gücümüzle devletimizin ve halkımızın yanındayız”
Rejim güçlerinin, Münbiç mutabakatı çerçevesinde belirlenen sınırları “teröristlere yönelik operasyon” bahanesiyle ihlal ettiğini vurgulayan Coşkun, şöyle devam etti:
“Türkiye’nin zorlu kış şartlarında evlerini terk etmek zorunda kalan mültecilerin evlerine dönebilmesi ve güvenli koridor açılabilmesi için yaptığı ateşkes ve geri çekilme çağrılarına kulak tıkayan rejim kuvvetleri, hukuksuz eylemlerine devam etmektedir.
Haklı gerekçelerle bulunduğumuz topraklarda uğradığımız saldırılar, hiçbir uluslararası hukuk ilkesine uymamakta, tüm uluslararası anlaşmalara ters düşmektedir.
Rejimin hukuksuz eylemleri ve Mehmetçiğe yönelik saldırılarına karşı, Şanlı Türk Ordusu’nun gerekeni yapacağından şüphemiz yoktur. Beraberliğimizi korumak ve her zaman yaptığımız gibi zor zamanda kenetlenmek bize ve kültürümüze yakışan bir hareket olacaktır.

Devletimizin ve milletimizin maddi manevi huzuru ve menfaatleri gözetilerek alınacak her kararda ve gerek masada diplomatik yollarla gerekse sahada askeri önlemlerle atılacak adımlarda, MÜSİAD olarak tüm imkân ve gücümüzle devletimizin ve halkımızın yanında olduğumuzu kesin ve net bir şekilde beyan ederiz.” şeklinde konuştu.
 

Sakarya MÜSİAD

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER