MÜSİAD Karadeniz ereğli şubesini ağırladı

Müstakil Sanayici ve İş-adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar ve beraberindeki heyeti Erenler’de bulunan hizmet binasında ağırladı. 

MÜSİAD Karadeniz ereğli şubesini ağırladı

İki Şube Arasında Ticaret Artacak
Toplantıda iki şubenin yapmış olduğu faaliyetler ve çalışmalarının yanı sıra iş birlikteliklerini arttırmaya yönelik istişare edildi.
İki Şube Arasında Ticaret Ağı Kurulacak
Açılış ve selamlama konuşmasını yapan Yaşar Coşkun iki şubenin arasındaki hukukun eskilere dayandığının vurgusunu yaptı. “Bizler yer sofralarında oturup, aynı taslardan yemek yiyen kardeşler gibiyiz. Bu yakınlığın ve samimiyetin dün nasılsa bugün de öyle olması gerektiğine inanıyorum” cümlelerine yer verdi. 
Ayrıca yapmış oldukları faaliyetlere değinen Coşkun, Genç Ticaret Köprüsü, Başkanla Baş Başa Toplantıları, Uluslararası Diplomasi Zirvesi ve şu an hala başvuru aşamasında olan, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’yle ortak yürütülen Yatırım Hamisi Projelerinden bahsetti.
Genç Ticaret Köprüsü gibi projelerin örnek proje niteliğinde olduğundan ve Genel Merkez’e sunulması ardından başka şubelerde de işleme alınıp uyarlandığından bahseden Coşkun, ayrıca iki şube arasındaki bağları kuvvetlendirmek için üyeleri bir araya toplamayı ve beraber bir ticaret ağı kurmayı hedeflediklerini dile getirdi.
Ticaretimiz ve İlişkilerimiz Gün Geçtikçe Artıyor
MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar, sıcak ve samimi bir şekilde karşılamalarından dolayı MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek sözlerine başladı. MÜSİAD’ın birliğine, beraberliğine ve gelişimine ellerinden gelen tüm katkıyı sağlamaya çalıştıklarını ve bu yönde faaliyetler yaptıklarını söyledi. “Bizler belirli zamanlarda bu tip şube ziyaretleri gerçekleştirerek birbirimizi yakından daha iyi tanıyor ve çapraz ticaretin artmasına vesile oluyoruz. Görüyoruz ki üyeler arasındaki ticaretimiz ve ilişkilerimiz gün geçtikçe artıyor. Bu da bizlerin ne kadar doğru işler yaptığının bir göstergesi oluyor.” dedi.
 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER