MÜSİAD Sakarya Başkanı Coşkun Güven Tazeledi

MÜSİAD Sakarya 18. Olağan Genel Kurulu Erenler ilçesinde bulunan hizmet binasında gerçekleşti.

MÜSİAD Sakarya Başkanı Coşkun Güven Tazeledi

MÜSİAD Sakarya 18. Olağan Genel Kurulu Erenler ilçesinde bulunan hizmet binasında gerçekleşti. MÜSİAD Genel Merkez Yurtiçi Teşkilatlanma Üyeleri ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun katıldığı Genel Kurulda MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun güven tazeledi.kocaali
Yeni Cami Müezzini ve 2018 Ezanı Güzel Okuma Marmara Bölge Birincisi İsmail Samastı’nın Kuran-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi’nin Genel Kurul’una; MÜSİAD Genel Merkez Yurtiçi Teşkilatlanma Üyeleri Faruk İbrahim Özbek, Faruk Kılıçaslan yanısıra Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem Yüce, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı ve MÜSİAD Sakarya Kurucu Başkanı Ahmet İşgüzar, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, AK Parti Adapazarı Belediyesi Başkan Adayı Mutlu Işıksu, İl Müftüsü İhsan Açık, Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, SMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, MÜSİAD Bursa Başkanı Mustafa Gürses, MÜSİAD Kocaeli Başkanı Celal Ayvaz, MÜSİAD Düzce Yönetim Kurulu Üyesi Murat Taştepe, Akyazı bir Öneki Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, Hak-İş Sakarya İl Temsilcisi Mesut Gökdemir, MÜSİAD Üyeleri ve MÜSİAD Dostlarının yanında çok sayıda davetli katıldı.
İşte yeni YÖNETİM KURULU
Divan Başkanlığını MÜSİAD Sakarya Şubesi 2. Dönem Başkanı Mehmet Aracı, Divan Başkan Yardımcılığını Cavit Hancıoğlu ve Divan Kâtip Üyeliğini ise Uğur Çarboğan’ın yaptığı genel kurul sonrası güven tazeleyen Yaşar Coşkun Başkanlığı’ndaki MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin yeni Yönetim Kurulu üyeleri şöyle oluştu: Yönetim Kurulu: “İsmail Filizfidanoğlu, Mustafa Gavasoğlu, Özcan Nalbant, Kadir Tecelli, Yusuf Gökhan Erkan, Süleyman Toprak, Rıdvan Ulusal, Selman Aşoğlu, Vedat Ender Tuna, Ali Koç, Ahmet Cihan, Mehmet Altunbudak, İlhan Ak ve Enes Boz Denetim Kurulu: İbrahim Uslu, Aziz Kodalak ve Hüseyin Emanet seçildi.
Coşkun, Biz iş adamlığını sadece para kazanmak olarak görmüyoruz.
Genel Kurulun açılış ve selamlama konuşmasını yapan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, MÜSİAD kurulduğu günden bugüne kadar değerleri doğrultusunda yürüttüğü faaliyetlerini yalnızca bir “İş Adamları Derneği’nin takvimiyle sınırlamamış, aynı zamanda ülkemizin kalkınması için mevcut sorunları tespit etmek ve bunların çözümü için fikir üretmeyi de öncelikli sorumlulukları arasına almıştır. Biz iş adamlığını sadece para kazanmak, mevki elde etmek veya statü sahibi olmak için düşünmedik, asla da böyle düşünmeyeceğiz. Bizim için iş adamlığı, toplumun dertleri ile dertlenmek, milletin çıkarlarını her şeyin üstünde tutmaktır.
 07 Ocak 2017 tarihinde bayrağı devir aldığımızdan bu yana ilimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomisine katkıda bulunmak için çok kıymetli yönetim kurulu ve üyelerimizle birlikte çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bu faaliyetlerimizden bir kaçını hatırlatmak isterim. Öncelikle ilimizin tüm kamu kurumları, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ilişkilerimizi ve iletişimimizi kuvvetlendirdik. 
İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle “Okudukça Öğrenen Gençleriyle Güçlenen Türkiye” temalı projeyi hayata geçirdik. Ardından İlimizin ve Ülkemizin ihracatına ciddi katkı sağlayacağına inandığımız Sakarya Üniversitesiyle “Genç Ticaret Köprüsü” temalı projemizi hayata geçirdik. Bu faaliyetlerimizin yanında Başkanlar Toplantısına,  Genel İdare Kurulu Toplantılarımıza yüksek düzeyde katılım sağlamaya çalıştık. Eğitim seminerleri, Bilgilendirme Toplantıları, Paneller gibi çeşitli konferanslar düzenledik. Bunlardan en önemlileri dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü ve Yine Dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu ile gerçekleştirdiğimiz programlardı. 
Genel Merkezimizin koordinasyonunda Türkiye İstişare Toplantıları Çerçevesinde düzenlediğimiz Madde Inn Turkey konulu Otomotiv zirvesi ve yine Malezya’da İş ve Yatırım fırsatları konulu programlardı. Tabii faaliyetlerimiz arttıkça mevcut hizmet binamız yetersiz gelmeye başlamıştı. Buda bizleri yeni bir hizmet binası bulmaya zorlamıştı. Çeşitli görüşmeler ve istişareler neticesinde şuan içinde bulunmuş olduğumuz hizmet binamıza taşınmayı Cenab-ı Allah bizlere nasip etti. 
Buraya taşınmamız esnasında sürecin başından sonuna kadar bizlere yardımcı olan tüm üyelerimize ve MÜSİAD Dostlarına teşekkür ediyorum. 
Coşkun, Yeni dönemdeki hedefimiz ilimizin ve ülkemizin İmalatına, ihracatına ve istihdamına katkıda bulunacak projeler gerçekleştirmek
Dile kolay tam 104 hafta hiç bıkmadan usanmadan her hafta yönetim kurulu toplantılarımızı gerçekleştirirken ve bunun yanında ise üye ve kamu kurum ziyaretleri gerçekleştirirken her zaman yanımda olan Yönetim Kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yine bugün görev süresi ve çeşitli nedenlerle yönetim kurulu üyeliği görevinden ayrılacak arkadaşlarıma da hassaten teşekkür ediyorum. İnşallah yeni bir yönetim yeni bir heyecan olacağına inanıyoruz. Yeni dönemdeki hedeflerimiz; Nitelikli üye sayımızı artırırken bilgilendirici ve faydamıza olan eğitim seminerleri, konferanslar ve paneller düzenlemek, bunun yanında ilimizdeki kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarıyla iletişimimizi ve ilişkilerimizi artırarak devam ettirmek, Üniversite-Sanayi İşbirliğinin daha da güçlenmesi için projeler geliştirmek, yine ilimizin ve ülkemizin İmalatına, ihracatına ve istihdamına katkıda bulunacak projeler gerçekleştirmek, içe ve dışa dönük sosyal, kültürel faaliyetler yapmak sayabileceğim birkaç hedeflerimizdendir. Genel kurulumuza katılım sağlayan siz değerli üyelerimize ve misafirlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum diyerek sözlerini tamamladı. 
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya 18. Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu süreleri dolan ve MÜSİAD üyeliğinde Onuncu yılını dolduran üyelere plaket takdimi gerçekleştirildi. Ayrıca günün anlam ve önemine binaen fotoğraf çekimiyle Genel Kurul son buldu.

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER