MÜSİAD Sakarya, kurucu genel başkanı’nı ağırladı

MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, Ülkemizde Yetiştirdiğimiz Değerleri Yine Ülkemizde Faydalı İşler Yapmaları İçin Destekleyeceğiz

MÜSİAD Sakarya, kurucu genel başkanı’nı ağırladı

MÜSİAD Kurucu Genel Başkanı Erol Yarar, İyi Bir İşadamı Yüksek Ahlaklı Olmalı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya’nın düzenlediği MÜSİAD Kurucu Genel Başkanı ve İnternational Business Forum (IBF) Başkanı Erol Yarar’ın konuşmacı olduğu “Gelişen ve Değişen Dünyada İşadamının Rolü” konulu konferansı şube hizmet binasında gerçekleştirdi


Programa AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MÜSİAD Sakarya Dönem Başkanları Ahmet İşgüzar, Mehmet Aracı, Necati Atalay, Halit İnci, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Özden, MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜMSİAD Sakarya Başkanı Şaban Yener, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, Kızılay Sakarya Başkanı Zahit Tiryaki, Kızılay Adapazarı İlçe Başkanı Nur Gülşan, MÜSİAD Üyeleri ve İş Dünyasının Temsilcileri katıldı.
 
Coşkun, Ülkemizde Yetiştirdiğimiz Değerleri Yine Ülkemizde Faydalı İşler Yapmaları İçin Destekleyeceğiz
Barış Pınarı Harekâtında Şehit düşen kahraman Mehmetçiğimize rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileyerek konuşmasına başlayan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, MÜSİAD Sakarya Şubesinin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Uluslararası Diplomasi Zirvesinin ilimiz bazında ve ulusal düzeyde ciddi ses getirdiğini dile getirerek, başarılı bir program olduğunu söyledi. 
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan Yatırım Hamisi Çerçevesinde düzenlenen Kim Tutar Seni projesinden de bahseden Coşkun, bu projeyle girişimciyi ve yatırımcıyı buluşturacaklarını ülkemizde yetiştirdiğimiz değerleri yine ülkemizde faydalı işler yapmaları için destekleyeceklerini aktardı. 
Son olarak ise geleneksel hale gelen Şube Çalıştayı ve Ailelerle Dinlenme programının 14-16 Şubat tarihlerinde gerçekleştirileceğini ifade ederek, gerçekleştirilecek programlara MÜSİAD Üyelerini ve iş dünyasını davet etti.
Yarar, İyi Bir İşadamı Yüksek Ahlaklı Olmalı
Konuşmasında Gelişen ve Değişen Dünyada İşadamının Rolünü anlatan MÜSİAD Kurucu Genel Başkanı Erol Yarar; İşadamı yüksek ahlaka sahip olmanın yanında her zaman veren el olmalı verdiğini Allah için vermeli dedi.
Biz Dünya'ya ne kadar ihracat yapabiliyorsak, ne kadar marka oluşturursak, Dünya'da paramız ne kadar tanınıyorsa o kadar güçlüyüz" diyen Yarar; "Yüksek teknolojiye sahip olmalıyız. Davranışlarımıza birlik ve beraberliğimize daha çok değer vermeli; hepimiz bir ve bütün olup aramıza fitne sokmamalıyız. Niyetlerimizle fiillerimizi birleştirmeliyiz. Resulullah’ın tacirliğini takip etmeliyiz. Yüksek ahlaklı olmalı, Kendi kendimizi hesaba çekmeliyiz. Rızkımızı helalinden kazanmalı, övünmek ve kibirlenmek, insanlara zulüm etmek için değil, 
Allah rızası için kullanmalıyız. Ürün kişinin aynasıdır. Ürettiğimiz ürünlerimizi kaliteli yapmalı teknolojiye ayak uydurmalıyız. Markalaşmalıyız. Yüksek teknolojiye sahip olmalıyız diyerek,  İşadamının vizyonunun bu şekilde olması gerektiğini söyledi.
 
Yarar, İslamın Yayılmasında İşadamının Rolü Büyüktür
Konuşmasının devamında ise, MÜSİAD; tacir sıfatına sahip olan insanların bir arada olduğu yerdir" dedi. Türkiye'nin en iyisini yapma gayreti içinde ve en iyi teknolojiye sahip olması gerektiğini vurgulayan Yarar; MÜSİAD'ın misyonundaki yüksek ahlak kelimesinin, Hazreti Peygamber'in "Emin" sıfatından örnek alındığını ifade ederek, "Peygamber Efendimiz'in 'Yüksek ahlakı tamamlamak için gönderildim' hadisi, bizim misyonumuzun birinci kelimesinin özetidir. Yüksek ahlak olmadan hiçbir şey düzgün olmaz. Cennetle müjdelenen 10 sahabenin de (Aşere-i Mübeşşere) tüccardır. Tacir olan sahabenin ticaret yapa yapa Çin'e kadar gitmiştir. Orada cami yaparak aynı zamanda dini tebliğ etmiştir. İslamın yayılmasında işadamının rolü büyüktür. Bugün dünyadaki en büyük mücadele teknolojik mücadeledir. Teknolojiye sahip olmayan ülkeler, dünyada köle olarak kalmaya mahkûmdur. Dünyanın en iyi teknolojilerini elde etmek için de mücadele vermeliyiz. Biz bilgiyi öğrenen değil, üreten bir toplum olmak zorundayız. Ürünlerimiz en kaliteli olmak zorundadır.” Diyerek sözlerini tamamladı.
Programın sonunda MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun tarafından MÜSİAD Kurucu Genel Başkanı Erol Yarar’a bir tablo hediye edildi. Daha sonra ise üyeler Adnan Filiz, Yavuz Selim Bakkaloğlu ve Yüksel Bıçakçılar’a üyelik kitleri verildi. Son olarak ise maddi ve manevi desteklerinden dolayı MÜSİAD Üyesi olan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MÜSİAD Üçüncü Dönem Başkanı Necati Atatlay, Üyeler, Enver Tok, Hayrettin Kovacıoğlu ve Erhan Yılmaz’a plaketleri takdim edilerek, hatıra fotoğrafıyla program sona erdi.
 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER