MÜSİAD’dan girişimci ve yatırımcıyı buluşturacak proje

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’yle Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında “Kim Tutar Seni” adlı yatırım hamisi programının protokolü imzalandı.

MÜSİAD’dan girişimci ve yatırımcıyı buluşturacak proje

GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCI EL ELE
MÜSİAD Sakarya Şubesi AR-GE ve Araştırma Komisyonu’nun hayata geçirdiği Kim Tutar Seni Projesi Sakarya ve Çevre Bölgesinde girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi ve inovatif iş fikirlerinin hayata geçirilmesi amacını taşıyor.


ÜLKEMİZİN VE BİZLERİN GELECEK NESİLLERDEKİ PARLAK VE ÖZGÜN FİKİRLERE İHTİYACI VAR
Proje hakkında konuşan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun “Şehrimizin gençlerine ve aydın zihinlerine kendini kanıtlama, fikrini hayata geçirme ve en önemlisi katılımla beraber tecrübe kazanma fırsatı sağlamak MÜSİAD’ın gurur duyduğu noktadır. Ülkemizin ve bizlerin gelecek nesillerdeki parlak ve özgün fikirlere ihtiyacı var. Bu projeyi hazırlayıp, hayata geçmesinde katkı sağlayan AR-GE ve Araştırma Komisyonu'na teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” cümlelerine yer verdi.


ONLINE BAŞVURU BAŞLANGICI 30 EKİM!
Yarışmaya www.kimtutarseni.org sayfası üzerinden online başvuru formu doldurularak katılmak gerekiyor. Yarışmaya katılan adayların ön elemeyi geçenleri sunum ve fikrin temellerini sağlamlaştırmak için eğitime tabii tutulacaklar. Bu eğitimlerin müfredat içeriğinde Temel Seviye Girişimcilik Eğitimi derslerinin yanı sıra fizibilite ve Pazar araştırma, fiyatlama,  etkili iletişim ve sunum teknikleri, fikri ve sinai mülkiyet hakları, TÜBİTAK, KOSGEB, AB Programları ve benzeri kurumlara yönelik proje yazma gibi inovatif iş fikirlerini doğru bir zeminde kurgulamaya yönelik ticarileşme potansiyellerini daha nitelikli tespit edebilecekleri dersler de var. Yarışmanın başlama tarihi 30 Ekim 2019 ve son başvuru tarihi 27 Aralık 2019 olarak belirlenmiştir.


ÇOK PARLAK BİREYLERE SAHİBİZ
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan “MÜSİAD ve şehrin iki üniversitesinin ortak projesi olan bu yarışma umarım ki gençlerimizi fikirlerini hayata geçirme konusunda teşvik eder. Sakarya olarak çok parlak bireylere sahibiz. Çok güzel çalışmalar çıkacağından da eminim.
 Çocuklar! Denemekten hiçbir zaman korkmayın. Okulda birçok şey öğreniyorsunuz ancak bu tecrübeler ile okul, okul oluyor. Kendinizi sınamaktan ve denemekten geri durmayın. Hepinize başarılar ve sizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.


GENÇLERLE İŞ DÜNYASINI BİR ARAYA GETİRMİŞ OLACAĞIZ
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık “Günümüzde gerçek sorun fikirlerin üretime dönüşmemesinden kaynaklanıyor.  Ya fikir var sermaye yok ya da sermaye var fikir yok. Bu sarmaldan kurtulmanın yolunu açacak önemli bir protokol imzaladık. Böylelikle fikri olan gençlerimizin sermayeden kaynaklı sıkıntılarına çözüm üretmiş olacağız, gençlerle iş dünyasını bir araya getirmiş olacağız.  Üniversitelerimiz de bu işbirliğinin kurulmasına öncülük edecekler.
Bu projeyle fikirler tasarıma, tasarımlar ürüne dönüşebilecek. İnsanın en verimli çağı olarak 25’li yaşlardır şeklinde bir değerlendirme var ama genellikle 25’li yaşlardaki gençlerin fikrine önem verilmiyor.
Bu tür projelerle birlikte gençlerimizin fikirlerine hem önem verilmiş oluyor hem de desteklenmeleri sağlanıyor. Bu kapsamda MÜSİAD Sakarya Başkanına ve yönetimine teşekkür ediyorum. Tüm gençleri bu projeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.
Değerlendirme sürecinin sonuçlanması için öngörülen tarih Şubat 2020 iken sonuçların ilanı 2 Mart 2020 olarak belirlendi. Programda herhangi bir değişiklik olması durumunda yine www.kimtutarseni.org sayfası üzerinden bilgilendirmeler sunulacak.
 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER