MÜSİAD’ın 7. Dönem Başkanı İsmail Filizfidanoğlu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi'nin 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

MÜSİAD’ın 7. Dönem Başkanı İsmail Filizfidanoğlu

MÜSİAD Sakarya Şubesi Hizmet Binasında yoğun katılımla gerçekleştirilen Genel Kurul neticesinde MÜSİAD Sakarya 7. Dönem Başkanı İsmail Filizfidanoğlu oldu. 
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, MÜSİAD Yerel Üst Kurul Başkanı Ahmet Şekerli, MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Güvercin, Faruk İbrahim Özbek, Muhammet Özeken, MÜSİAD Sakarya Kurucu Başkanı Ahmet İşgüzar ve Dönem Başkanları Mehmet Aracı ve Halit İnci, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, MÜSİAD 1. Bölge Sorumlusu Akın Bayram, MÜSİAD Genel Sekreteri İbrahim Çukur, Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Abalı, MÜSİAD Kocaeli Başkanı İsmail Uslu ve Yönetim Kurulu, MÜSİAD Düzce Başkanı Vefa Pehlivan ve Yönetim Kurulu, MÜSİAD Gebze Başkanı Serkan Beyaz ve Yönetim Kurulu, MÜSİAD Karadeniz Ereğli Yönetim Kurulu Üyeleri, SASİAD Başkanı Ümit Karakaya, Sakarya GİAD Başkanı Zafer Bekdemir, ASKON Sakarya Yönetim Kurulu Üyeleri, BELPAŞ Genel Müdürü Osman Çelik, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca, Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, Gümrük İl Müdürü İbrahim Aksoy, Kızılay Adapazarı Başkanı Nur Gülşan, MÜSİAD üyeleri ve iş dünyasından birçok isim katılım sağladı.
Açılış ve selamlama konuşmasını gerçekleştiren MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu;
“MÜSİAD kurulduğu günden, bugüne kadar hedefleri doğrultusunda yürüttüğü faaliyetlerini yalnızca bir “İş Adamları Derneği” takvimiyle sınırlamamış ilimizin ve ülkemizin kalkınması için mevcut sorunları tespit etmek ve bunların çözümü için fikir üretmeyi de öncelikleri arasına almıştır. Bizler, ekonomik gelişmelerin yanında toplumun dertleriyle dertlenmek, milletimizin çıkarlarını her şeyin üstünde tutmak için mücadele veriyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da daha çok üretecek ve daha çok çalışacak, ülkemizin gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Büyük bir özveriyle her hafta yönetim kurulu toplantılarımızı, üye ve kamu kurum ziyaretlerimizi gerçekleştirirken her zaman yanımda olan Yönetim Kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyor, inşallah yeni bir yönetim yeni bir heyecan olacağına inanıyoruz.” Cümlelerine yer verdi.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan 19. Genel Kurul Toplantısında iş dünyasına dair değerlendirmelerde bulunarak; özellikle Sakarya’nın ekonomisinin gelişimine dikkat çekti.
"2020 yılının tamamında yüzde 1,8 oranında büyüyen Türkiye ekonomisi, 2021'in ilk çeyreğinde ise Çin'in ardından G20 içinde en çok büyüyen ekonomi olmuştu. Şehirlerimizin kendi değerleri ile uygun yatırım planlamaları ve yatırımcılar ile buluşması sağlandığı takdirde sürdürülebilir kalkınmanın pandemi sonrası Türkiye lehine çalışacağına inanmaktayız. Pandemi koşulları sebebiyle daralan ekonomik aktivitenin yeniden canlanmasıyla iç talebin büyümeye yaptığı katkının artış kaydedeceğine inanıyoruz. Hatırlanacağı üzere ilk çeyrekte iç tüketimin büyümeye olan katkısının 4,7 puan olduğunu görmüştük. Burada bir noktanın altını çizmek isterim. Üretimin olmadığı yerde tüketimden de söz edemeyiz. Bu nedenle ülkemizin her yüksek oranlı büyümeye ulaştığı dönemde 'Türkiye ekonomisi yalnızca tüketerek büyüyor' algısını oluşturmak isteyenlerin, iyi niyetli olduğunu söyleyemeyiz. Bu minvalde üretime destek sağlayan ve elini taşın altına koyan Sn. Ekrem Yüce’yi de tebrik etmek istiyorum. Hemen her alanda var olan heyecanlı girişimleri sayesinde Sakarya’ya birçok değer kazandıracağa benziyor." Cümlelerine yer verdi.
Genel Kurulun ilk oturumu protokol ile düzenlendikten sonra ikinci oturumda seçimler gerçekleşti. Seçim sonuçlarına göre tek aday İsmail Filizfidanoğlu MÜSİAD Sakarya Şubesinin 7. Dönem Başkanı oldu. 

 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER