MÜSİAD’lı İş İnsanları Hindistan’da Ticari Temaslarda Bulundu

MÜSİAD, Türk Hava Yolları (THY), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) MACCIA (Maharaki Eyaleti Tarım Endüstri ve Ticaret Odası) ortaklığında, 14-18 Ekim 2019 tarihlerinde Hindistan’a yönelik iş gezisi programı düzenlendi 

MÜSİAD’lı İş İnsanları Hindistan’da Ticari Temaslarda Bulundu

MÜSİAD, Türk Hava Yolları (THY), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve MACCIA (Maharaki Eyaleti Tarım Endüstri ve Ticaret Odası) ortaklığında, 14-18 Ekim 2019 tarihlerinde Hindistan’a yönelik iş gezisi programı düzenledi

Programa ayrıca, Indian Chamber of International Business ( Hindistan Uluslararası Ticaret Odası) ve Confedaration of Indian Industry (Hint Endüstri Konfederasyonu) da destekte bulundu. Dört gün boyunca devam eden ziyaret kapsamında, iş forumu, B2B görüşmeleri, Mumbai Dünya Ticaret Merkezi gibi ülkenin önde gelen kurumlarına ziyaretler ve şehir gezisi gibi organizasyonlar düzenlenerek Türkiye ile Hindistan arasında önemli ticari bağlantılar kuruldu. 

Hindistan’a düzenlenen iş gezisinde heyete başkanlık yapan MÜSİAD Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Tevfik Dönmez, geziye ilişkin izlenimleri hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

“İlkini gerçekleştirdiğimiz “Türkiye-Hindistan İş Forumu” programında, MÜSİAD’ın çalışmaları, projeleri ve faaliyetleri hakkında Hindistanlı iş insanlarına ve ticari kuruluşlara bilgilendirmede bulunduk. Faaliyetlerimize ilişkin gerçekleştirdiğimiz lobi çalışmalarıyla MÜSİAD’ın yerel ve ulusal basında yer almasına katkıda sağladık.

Mumbai Başkonsolosumuz Ali Tolga Kaya ve Ticaret Ataşemiz Hüseyin Aydın‘ın katılımlarıyla Hindistan’ın önde gelen kuruluşlarından MACCIA ve ICIB ile Momerandum of Understanding (MoU) anlaşması imzaladık. 

Gezide ayrıca; Mersin Sanayi ve Ticaret Odası ile MACCIA ve ICIB’ın MoU anlaşması imzalamasına aracılık ettik. MÜSİAD olarak ülkemizdeki kurum ve kuruluşlarının yurt dışında iş birliği çalışması gerçekleştirmesini oldukça önemsiyoruz. Özellikle yereldeki kurumlarımızın uluslararası ölçekte iş birliği gerçekleştirmesi, ülkemizin ticaretinin gelişmesi ve ihracatımızın artırılması açısından büyük bir adım olacaktır.

Düğün Turizmi Hakkında Bilgi Verildi
MUMBAI Dünya Ticaret Merkezine gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde MÜSİAD Hindistan Temsilcisi Naci Torba ve MÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Akif Altan, Hindistan’a yeni ihraç ürünümüz olan elma hakkında bilgi verdi. 

Türkiye’nin “Düğün Turizmi” potansiyeline ilişkin bilgi aktaran, Mersin Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ile Meclis Başkanı Hamit İzol ise Mersin’in bu konuda önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çekti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER