Nevruz Bayramı Saü’de kutlandı

Sakarya Üniversitesi helikopter pistinde Nevruz kutlaması gerçekleştirildi.

Nevruz Bayramı Saü’de kutlandı

Baharın gelişini kutlamak amacıyla düzenlenen nevruz kutlamaları SAÜ’de de kutlandı. Saat 12.00’de başlayan etkinliğe Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel ve Kültür Şube Müdürü Abdurrahman Şafak’ta katıldı.
Rektör Fatih Savaşan’ın nevruz ateşini yakmasıyla öğrenciler keyifli anlar yaşadı. Fatih Savaşan’ın öğrencilere davetiyle birçok öğrenci ateşin üstünden atlayarak eğlendi. Rektörümüz Fatih Savaşan, Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel’de ateşin üstünden atlayarak öğrencilerin eğlenceli anlarına eşlik etti.

Oyunlarla Eğlendiler

Sakarya Üniversitesi öğrencileri nevruz ateşinde ısındıktan sonra eğlencelerine oyunlar eşliğinde devam etti. Çalan davul zurna eşliğinde öğrenciler halaylar ve çeşitli oyunlar oynadı.

Nevruz etkinliğinden olan memnuniyetini dile getiren üniversitemiz öğrencilerinden biri; “Bu tarz etkinliklerinin daha çok yapılması üniversitemiz öğrencileri açısından etkileşimin arttırılması açısından çok verimli olduğunu düşünüyorum. Kültürel değerlerimizin unutulmaması bizi çok mutlu ediyor. Program sonunda verilen yemek ikramı için de çok teşekkür ediyorum”  ifadesini kullandı.
Rektörümüzün öğrencilere yaptığı yemek ikramıyla etkinlik son buldu.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER