Nihayet ciddiye aldılar

Daha önce çok sayıda ölümlü ve maddi hasarlı kazanın meydana geldiğini Sakarya Caddesi Yayla Sapağı Mevkii’nin düzenlenmesi için yerel yönetimler tarafından Karayolları’na yapılan baskılar nihayet sonuç verdi.

Nihayet ciddiye aldılar
Geçtiğimiz hafta içi ilçeye gelen ölçüm ekipleri bölgede inceleme yaptı.

Düzenleme yapılacak 
Daha önce çok sayıda ölümlü ve maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldiği Yayla Sapağı nın standartlara uygun hale getirilmesi için yetkililer ve mahalle muhtarlığı tarafından T.C.K.’ya yapılan baskılar sonuç verdi. Geçtiğimiz hafta içi Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ölçüm ekibi ilçeye gelerek incelemelerde bulundu. Konu ile ilgili açıklama yapan mahalle muhtarı Ertuğrul Akyüz Sakarya Caddesi ile Yayla Sapağı’nın birleştiği noktada bir takım düzenleme çalışmaları yapılacağını söyledi.

Proje hazırlanacak
Ertuğrul Akyüz konu ile ilgili açıklamasında “Bilindiği gibi Yayla Sapağı mevkii mahallemizin en büyük sorunlarından birisi idi. Yoldan kaynaklanan sorunlardan dolayı çok sayıda ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana deldi. Bu kazalarda birçok insanımızı kaybettik. Daha önceden yerel idarecilerimizin bu bölgenin onarılması konusunda talebi olmuştu. Muhtarlık heyeti olarak biz de göreve geldikten sonra Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurarak yo üzerinde çalışma yapılması ve yolun standartlara uygun hale getirilmesi talebinde bulunmuştuk. Yaptığımız başvurular neticesinde bölge müdürlüğünden bir heyet ilçemize gelerek bahsi geçen yer üzerinde ölçüm ve incelemelerde bulundu ve konu ile ilgili rapor hazırlandı. Bu rapor doğrultusunda bir proje hazırlanacak. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde çalışma yapılmasını ve yolun standarda uygun hale getirilmesini bekliyoruz. Konu ile ilgili proje hazırlandığında mahalle halkımızla paylaşacağız” ifadelerine yer verdi.  

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2015, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER