Nizam-ı Cedid ocakları Genel Başkanından sağduyu çağrısı

Doğu ve Güneydoğu kanaat önderlerinden Nizam-ı Cedid Ocakları Genel Başkanı Nizam Perk, Sakarya'nın Kocaali ilçesinde bazı sosyal medya platformları ile haber sitelerinde yer alan "Kürt kökenli işçilere saldırı" iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek sağduyu çağrısında bulundu.

Nizam-ı Cedid ocakları Genel Başkanından sağduyu çağrısı

Doğu ve Güneydoğu kanaat önderlerinden Nizam-ı Cedid Ocakları Genel Başkanı Nizam Perk,’Sakarya'da yaşanan olayın iç yüzünün memleketim olan Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ köyünde yaşayan oradan da Sakarya'nın Kocaali ilçesine fındık toplamaya giden Demir ailesinin ,fındık bahçesi işveren ve yer sahibinin hakaretine ve saldırısına maruz kalmasından ileri gelmektedir. Yaşanan olayın medya da Kürt-Türk çatışması olarak lanse edilmesinin art niyetli ve gereceği yansıtmadığı ortadadır. İnsanlıktan nasibini almamış fındık bahçesi, işveren ve yer sahiplerinin bu tür barbarlık ve insanlıktan çıkma davranışlarını tüm Sakarya halkına mal etmeye kalkışan kesimleri şiddetle kınıyor, saldırganların hak ettiği cezayı alması için konunun takipçisi olacağımızı olayın farklı yönlere everilmemesi için ilgili kamuoyunu sağduyuya davet ediyorum’ dedi.

Perk sözlerine şöyle devam etti, ’Yapılan saldırı kendini bilmez ,insanlıktan nasibini almamış bir ailenin münferit olarak gerçekleştirdiği üzücü bir olaydır. Sakarya'da yaşanan olayın Türkiye de vicdan sahibi olan herkesi derinden üzdüğünü görüyoruz. Fitne yayan grup, zümre ve odakların etnik kimlik üzerinden kin ve öfke yaymasına pirim vermemek için herkesi sağduyulu davranmaya davet ediyorum. Böylesine üzücü hadiselerin toplumsal olaylara dönüşmesi için allayıp pullayan şer odaklarına pirim vermememiz ve şer odaklarının oyunlarını sağduyu ile bozmamızın, ülkemizin ve milletimizin hayrına olduğunu asla unutmamalıyız. Her koşulda birlik ve beraberliğimizi korumalı ve adli ve idari makamların gerekli yasal işlemleri yapacağından hiç şüphe etmemeliyiz. Bir Mardinli olarak başta bu elim olaya maruz kalan hemşerilerim Demir Ailesi geçiş olsun diliyor, Mardin halkı ve tüm Kürt kardeşlerimin sağduyulu olmayı hiç elden bırakmamalarını istirham ediyorum. Böyle olaylar da geçmişte olduğu gibi bugünde Türk adaleti, insanlıktan nasibini almamış bu barbarlara gereken cezayı verecektir ’dedi
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER