Ön talep süreci başlıyor

Büyük Melen Barajı Projesi kapsamında istimlaklardan etkilenen bölge halkının yerleşkesi için başlatılan ve geçtiğimiz 2014 yılı içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Toplu Konut İdaresi’ne devredilen Caferiye Projesi’nin şekillenmesi için oluşturuluan istişar komisyonu çalışmayı tamamlama aşamasına getirdi.

Ön talep süreci başlıyor
Konu ile ilgili açıklamasını aldığımız Kocaali Belediye Başkan Yardımcısı ve Caferiye İstişare Komisyonu Başkanı Cemal Angın ön talep başvurularının bir ay içerisinde alınabileceğini söyledi.

Sürekli irtibat
Büyük Melen Barajı Projesi kapsamında istimlaklardan etkilenen bölge halkının yerleşkesi için başlatılan ve geçtiğimiz 2014 yılı içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Toplu Konut İdaresi’ne devredilen Caferiye Projesi için geri sayım devam ediyor. Çalışma kapsamında Kocaali Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Angın’ın başkanlığında oluşturulan komisyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Heyet bir taraftan düzenlenen halk toplantıları ile vatandaşları taleplerini alırken diğer taraftan elde edilen verileri rapor halinde TOKİ’ye iletiyor. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Kocaali Belediye Başkan Yardımcısı ve Caferiye Projesi Komisyon Başkanı Cemal Angın komisyon çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Komisyonun bölge halkı ile sürekli irtibat halinde olduğunu ve taleplerin dikkatle incelendiğini belirten Angın projenin ön talep toplama aşamasına geldiğini söyledi.

Yol gösteriyoruz
Kocaali Belediye Başkan Yardımcısı ve Caferiye Projesi Komisyon Başkanı Cemal Angın konu ile ilgili açıklamasında “Bilindiği gibi Büyük Melen Barajı istimlak sahasında bulunan ve istimlaklardan etkilenen bölge halkının yerleşkesi amacıyla başlatılan Caferiye Toplu Konut Projesi geçtiğimiz 2014 yılı içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan TOKİ’ye devroldu. Bizler de projenin hızlanması amacıyla bir komisyon oluşturarak hak sahipliğinde önceliği olan vatandaşlarımızın taleplerini almaya başladık. Uzun bir süredir de bir taraftan halk toplantılarımıza devam ediyor, diğer taraftan vatandaşımızın taleplerini TOKİ’ye iletiyoruz. Bu çalışma TOKİ’nin Caferiye için uygulayacağı proje açısından oldukça önemli. Örneğin Caferiye için projelendirilecek olan evlerin kaç metrekare olacağı, kaç kat olacağı, yaklaşık fiyat aralığı ve ödeme koşullarının uygunluğu gibi bazı ana başlıklar komisyonumuzun yürüttüğü çalışma sonuçlarına göre netlik kazanacak. Dolayısı ile biz bu çalışma ile TOKİ’ye en uygun projeyi yapması için yol gösterici bir rol oynuyoruz” dedi.

Titizlikle inceleniyor
Açıklamasında kıs süre içerisinde ön talep başvurularının alınmaya başlanacağına da vurgu yapan Başkan Cemal Angın “Öte yandan TOKİ bünyesindeki çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. Komisyonumuz tarafından TOKİ’ye ulaştırdığımız veriler titizlikle inceleniyor. Önümüzdeki hafta içerisinde çalışmayı tamamlayıp ön talep toplama aşamasında geçmeyi hedefliyoruz. En geç 15-20 gün içerisinde de vatandaşlarımız kendileri için açılacak olan hesaplara ödemelerini yatırarak ön talep başvurusunda bulunabilecekler” ifadelerine yer verdi.  

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2015, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER