Plastik Teknolojisi alanında nitelikli elamanlara ihtiyaç var

Okul-Sanayi İşbirliği kapsamında; Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Ecoplas fabrikasının Genel Müdürü Bülent Yazıcı, 1. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü yetkilisi Harika Kuloğlu Kılıç ve okul-sanayi istihdam koordinatörü Tayfun Serbes Ümit Erdal MTAL’yi ziyaret ettiler.

Plastik Teknolojisi alanında nitelikli elamanlara ihtiyaç var

Okuldaki atölyeleri inceleyen yetkililer alanda yapılan üretim çalışmaları hakkında teknik Müdür Yardımcısı Abdülkadir Boz ve Makine Teknolojisi Alan Şefi Mustafa Serdar Mutlu’dan bilgi aldılar. Ayrıca okulda yeni açılan Plastik Teknolojisi alanıyla ilgili ihtiyaçlar belirlenip bunların ne şekilde temin edileceği hakkında fikir alışverişinde bulundular.
 
Okuldaki eğitim ortamlarında kullanılan makinelerin bu alanda faaliyet gösteren birçok işletmede bile olmadığını dile getiren Ecoplas Genel Müdürü Bülent Yazıcı bölgede plastik kalıpçılığı üzerine yetişmiş usta bulmakta zorlandıklarını, bu nedenle plastik teknolojisi alanının açılmasının önemli olduğunu kaydetti.
 

Plastik Teknolojisi alanının öneminin tüm öğrencilere doğru bir şekilde aktarılması gerektiğini ifade eden Ecoplas Genel Müdürü Yazıcı ülkemizin bu alanda yetişmiş nitelikli elemanlara ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu anlamda üzerine düşen her türlü sorumluluğu almaya hazır olduklarını dile getirdi.  
 
Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Plastik Teknolojisi alanının açılmasını sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sektör temsilcileri adına teşekkür eden Ecoplas Genel Müdürü Yazıcı, öğrencilerin ufkunun açılması için Sakarya ve Gebze'deki fabrikalara yakın zamanda ziyaret düzenleyeceklerini belirtti.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER