Ramazan Bayramı Programları Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti

Sabah kahvaltısında Çocuk Evlerinde kalan korumaya muhtaç çocukların bayram sevincine ortak olan Vali Ahmet Hamdi Nayir, Donatım Park (Kent Park) Sosyal Tesislerinde vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulundu.

Ramazan Bayramı Programları Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti
banner97

“İlk Olarak Çocukların Bayramı Kutlandı”
Sabah saatlerinde Çocuk Evlerinde kalan korumaya muhtaç çocuklar ile kahvaltıda bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Hanımefendi Münevver Nayir, Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve kurum yetkilileri, çocuklarla yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler de verdiler.
 
15 Temmuz Camili Mahallesinde bulunan Yenikent Park’ta düzenlenen programda devletimizin korumaya muhtaç çocuklarımıza her türlü desteği sunduğunu ve çok önem verdiğini belirten Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, onlarla güzel bir bayram sabahında bir arada bulunmaktan da mutluluk duyduklarını söyledi.


 
Çocuklarla yakından ilgilenerek bizi bir araya getiren, bizleri yakınlaştıran, sevgilerimizi artıran en özel günlerimizden birisinin de bayramlar olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu özel ve güzel günün sabahında ilk buluşmamızın sizlerle olması büyük bir aile olduğumuzun da göstergesidir. Sizler devletimizin korumasında bizim ailemizin de birer parçasısınız. Bayramlar büyükler ile küçükleri bir araya getiren mutlu ve huzurlu günlerdir. İnşallah sağlıkla ve sıhhatle nice bayramlara hep birlikte ermek nasip olur. Hayatta beklentilerinize ulaşmış, başarılı olarak bu vatana faydalı evlatlar olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. Hepinize sağlıklı, huzurlu bir bayram ve başarılı bir hayat diliyorum” dedi.
 
“Bayramlaşma Programı Donatım Parkta Yapıldı”
Bir çocuğun doğum günü kutlama programına da katılan Vali Ahmet Hamdi Nayir daha sonra Valiliğimiz koordinesinde; Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, diğer sivil toplum örgütleri ve halkımızın yoğun katılımlarıyla gerçekleştirilen geleneksel bayramlaşma programına katıldı.


 
Donatım Park (Kent Park) Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Milletvekillerimizin yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, Gaziler, daire amirleri, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol üyeleri ve halkla bayramlaşarak bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, huzur iklimine sahip Sakarya’da bayram sevincini birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
 
“Kurum ve Kuruluşlarda Nöbette Olanları Ziyaret Etti"
Buradaki programın ardından bayram ziyaretleri kapsamında İtfaiye Daire Başkanlığına geçen Vali Ahmet Hamdi Nayir, nöbette olan personelin bayramını kutladıktan sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti. Acil Servis ile bazı servisleri gezerek tedavi gören hastalar, refakatçiler ve sağlık çalışanları ile bayramlaşan Vali Nayir, hastalarımıza acil şifalar temennisinde bulunurken sağlık personeline de kolaylıklar diledi.


 
Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığında nöbette olan güvenlik güçlerine ziyarette bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, teşkilat mensupları ve ailelerinin bayramlarını kutladı.
 
“Sizler Sayesinde Huzur ve Güven İçerisindeyiz”
Teşkilatların personelleri ile tek tek tokalaşan ve başarılar dileyen Vali Nayir, “Güvenlik kuvvetlerimizin, İtfaiye ve sağlık teşkilatları çalışanlarımızın bayramlarda ve tatillerde görev yapmak zorunda olduklarını biliyoruz. Eğer her bir vatandaşımızın huzur içerisinde bayram tatili geçirmelerini istiyorsak, bu görevleri mutlaka birileri yerine getirmek zorundadır. Bazı mesleklerde 24 saat esası olduğu için herkesin tatil yapması mümkün olmuyor. Ancak bu kutsal görevleri yerine getirmenin bilincinde olan personelimiz zaten bu duruma alıştıklarını belli ediyorlar. Eğer bizler her alanda huzur ve güven içerisinde bayram tatili yapabiliyorsak, bu öncelikle 7/24 esasına göre çalışan ve gayret gösteren teşkilatlarımızın sayesindedir. Şuan Vatan için, Bayrak için, Millet için nöbette olup görev yapan bütün personelimize de ayrıca hayırlı bir bayram dilerken, özverilerinden dolayı da takdir ediyoruz” diye konuştu.
 
Son olarak Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasına uğrayarak Oda yönetimi ve iş adamlarıyla bayramlaşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, bayramın İlimiz, ülkemiz ve İslam Âlemine huzur getirmesini dilediğini ifade etti.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER