Rektör Sarıbıyık’tan 19 Mayıs mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık,

Rektör Sarıbıyık’tan 19 Mayıs mesajı

“Gençlerimize güveniyor, onların kendilerini geliştirmesi, uygulama becerisiyle donatılması, örnek birer şahsiyet olmaları ve girişimcilik ruhu kazanmaları için gayret gösteriyoruz” dedi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Sarıbıyık mesajında,  “Eğer bir ülke geleceğine güvenle ve umutla bakmak istiyorsa bundaki en büyük etmen kuşkusuz gençlerdir. Bizim gençlerimiz ise önce ülkemizin bağımsızlığını kazanmasında önemli rol almış, daha sonra ise ülkenin kalkınmasına katkı sağlamıştır. Şu anda da genç nüfusuyla öne çıkan, bu nüfusunu gelişim odaklı olarak yönlendirebilmiş, projeden tasarıma ve üretime uzanan süreçleri başarıyla kurgulamaya başlayan; kültür, sanat ve spor alanında gençlerine ciddi ve kapsamlı yatırım yapan bir ülkeyiz. Biz de SUBÜ olarak gençlerimize güveniyor, onların kendilerini geliştirmesi, uygulama becerisiyle donatılması, örnek birer şahsiyet olmaları ve girişimcilik ruhu kazanmaları için gayret gösteriyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bugünü onlara armağan ederek gençlerimize olan güvenini ve geleceği en güzel şekilde inşa edeceklerine yönelik inancını somut şekilde göstermiştir. Bu hem teşvik eden hem de sorumluluk yükleyen bir güvendir. Bu bağlamda bağımsızlık mücadelemizi Samsun’a attığı ilk adımla farklı bir boyuta taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm ecdadımızı saygı ve minnetle yâd ediyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER