Romanlar Gününde Sapanca’da İftar Buluşması

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Roman Günü dolayısıyla Roman vatandaşlarla iftar yemeğinde bir araya geldi. 

Romanlar Gününde Sapanca’da İftar Buluşması

Sapanca Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’in yanı sıra Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Belediye Meclis Üyesi Enes Serdar, Muhtarlar Dernek Başkanı Barış Yıldız, Gazipaşa Mahalle Muhtarı Ali Çömlekçioğlu, Sapanca Romanları Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Murat Tunç ve vatandaş katıldı. 

Mahallemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz 
Sapanca Romanları Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Murat Tunç, böyle bir günde ve böylesine maneviyatı yüksek bir ayda iftar masasında birlikte olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve sözlerine şöyle devam etti. Tunç “Birlik ve beraberliğin en yoğun yaşandığı Ramazan ayında, bir arada olmaktan Roman vatandaşları olarak çok mutluyuz. Başkanımızın samimiyetini her zaman biliyor ve inanıyoruz. Mahallemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz” dedi. 

Toplumun her ferdine aynı anlayışla hizmet ediyoruz
Başkan Özen, “Pandemi sonrası ilk toplu iftarımızla ve sizlerle birlikteyiz. Öncelikle Ramazan’ınız mübarek olsun. Bu gün mahallenizde mahalle sakinlerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Ramazan bereket demektir, paylaşmak demektir, kardeşlik demektir. Rabbim kardeşliğimizi daim etsin. Bu kente, bu şehrin insanlarına hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Hizmet anlayışımızda hiçbir ayrım yapmıyoruz. Toplumun her kesimine her ferdine aynı anlayışla hizmet ediyoruz. Sizler ve bizler için önemli bir gün olan Dünya Romanlar Gününde bu iftar sofrasında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm hemşerilerimin Ramazanı Şerif-i mübarek olsun. Ailelerimizle birlikte bayrama erişmeyi Rabbim nasip eylesin inşallah” dedi.
 
Dünya Romanlar Günü’nüz kutlu olsun 
Kaymakam Can Polat “Mübarek Ramazan akşamında, iftar sofrasında, manevi iklimde sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Hepiniz Hoş geldiniz. Başta Sapancalı Roman vatandaşlarımız olmak üzere tüm romanların Dünya Romanlar Günü’nü kutluyor; kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hayat diliyorum” dedi. İftar sonrası dernek üyeleri ve mahalle sakinleri mahallerinde ağırladıkları Kaymakam Canpolat ve Başkan Özen ile toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER