Sakarya Antalya'da Yörex Fuarında

Sakarya Valiliği Antalya İlinde, 23-27 Ekim 2019 tarihleri arasında, bu yıl 10.su düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarına İlimizden çeşitli firmaların da katılımını sağlayarak fuarda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile birlikte  yerini aldı.

Sakarya Antalya'da Yörex Fuarında

Antalya Ticaret Borsasının ev sahipliğinde ANFAŞ Fuar Merkezinde düzenlenen 10. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) açılışına Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa VARANK, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Rifat HİSARCIKLIOĞLU, Antalya Valisi Munir KARAOĞLU, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin BÖCEK, Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ile birlikte çok sayıda Oda Başkanları ve Ajans yetkilileri katıldı.

Koordinatörlüğünü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Uzmanı Volkan NURCALI'nın yaptığı ve açılış günü Sapanca Kaymakamı Bilgehan BAYAR'ın da bulunduğu, Sakarya Valiliğine ait alanda ilimizin tanıtım materyalleri ile birlikte, Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Turizm Derneği, Taraklı Eymen Yöresel Ürünleri, Taraklı Ahşap El Ürünleri (kaşıkçı Sabri Usta), Pamukova Güler Enginar ve Pamukova MKC Lokum Şekerleme ürünleri yer aldı.

STANDIMIZA YOĞUN İLGİ
Yaptığı hazırlıklarla alanda göz dolduran ve yoğun ilgi gören İlimiz tanıtım standları prokol tarafından da ziyaret edilerek takdir topladı. Alan ziyaretleri esnasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU stand ziyareti sonrasında özel bir ilgi duyduğu Kaşıkçı Sabri Usta'nın ürünlerini inceleyerek fuarda Sakarya'yı görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sakarya standında kabak lokumu, kabak şekeri ve kabaktan elde edilen ürünler, ayva lokumu, ayva döneri, ayva kolonyası ve ayvadan elde edilen ürünler, zeytin ve zeytin çeşitleri ile zeytin yağı, uhud (buğday çimi marmelat) , tarhana, çeşitli erişteler, enginar konservesi, enginar sirkesi ve enginardan elde edilen ürünler,  ahşap el ürünlerinin tanıtımları yapıldı. 
Antalya valisi Sakarya standını ziyaret ederek Sakarya Valisine selamlarını iletti ve Valiliğin Turizm Koordinatörü Volkan Nurcalı'dan Yöresel el ürünleri hakkında detaylı bilgi aldı

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde TOBB’un desteğiyle bu yıl 10’uncusu ANFAŞ Fuar Merkezinde düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)' e
Sapanca TURİZM Derneği çok iyi hazırlanarak katıldı. 

‘Sizin oraların nesi meşhur’ sloganıyla gerçekleşen YÖREX Fuarına, 7 bölgeden 81 il, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 18 kalkınma ajansı, 150 civarında oda ve borsa ile toplam 647 civarında katılımcı firma, yöresel ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Yaklaşık 250 bin ziyaretçi YÖREX için, ANFAŞ Fuar Merkezine katıldı. Sapanca Kaymakamlığı, Sosyal Dayanışma Sitesi İskur, Sakarya yı en iyi şekilde temsil ettiler.

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER