Sakarya'da Kereste Fabrikası Cayır Cayır Yandı

Sakarya'da bir kereste fabrikasında çıkan yangın, yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü.

Sakarya'da Kereste Fabrikası Cayır Cayır Yandı

Sakarya Adapazarı ilçesinde bulunan Keresteciler Sanayi Sitesi'nde henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Kereste fabrikasında çıkan yangın, yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü.

HABER-ASLI ÇAM

Edinilen bilgiye göre, Adapazarı ilçesinde bulunan Keresteciler Sanayi Sitesi'nde henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye itfaiye, polis, jandarma, sağlıkve AGDAŞ ekipleri sevk edildi. Sakarya'da bir kereste fabrikasında çıkan yangın, yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü. Öte yandan yangına müdahale ederken yüzünden yaralanan bir itfaiye eri, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, gazetecilere yaptığı açıklamada, saat 13.32'de yangın ihbarının gelmesiyle ilk etapta 12 aracın bölgeye sevk edildiğini söyledi. Arancı, takviyelerle araç sayısının 20'ye çıktığını, yangını söndürme çalışmalarına 38 personelin katıldığını aktararak, "Yangının neden çıktığını, görgü tanıklarının ifadeleriyle jandarma birlikte değerlendirecek. Ancak yanan bölge tek bölge halinde, 4 ayrı iş ile iştigal eden vatandaşlarımıza ait iş yerleri. Yangın kontrol altında, akşama kadar soğutma çalışmaları tamamlanır. Hasarın maliyeti polis ve jandarma tarafından daha sonra belirlenecek" diye konuştu.

Aslı ÇAM

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 18:06
SIRADAKİ HABER