Sakarya EMİTT 2015’te

Her yıl olduğu gibi bu yılda EMİTT’e katılan Sakarya; 6 belediye ve 5 özel sektörle kendini Dünya’ya tanıtıyor.

Sakarya EMİTT 2015’te
Sakarya; bu yıl 20’incisi gerçekleşen Dünya’nın en büyük 5. fuarı olan EMITT 2015  “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda 11 katılımcıyla stand açarak, ilk gün de yoğun ilgi gördü. İstanbul TÜYAP’ta bu yıl 22- 25 Ocak 2015 tarihleri arasında Dünya turizmcilerini İstanbul'da bir araya getiren 70’i aşkın ülkeden 4 bin 500 firmanın ve 100 binin üzerinde ziyaretçinin katılması beklenilen EMİTT 2015’te, aralarında Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Kocaeli ve Yalova, Zonguldak illerinin de bulunduğu 8. Holl’deki Sakarya; 6 belediye ve 5 özel sektörle kendini Dünya’ya tanıtıyor. 

Stantları gezdi
Açılış töreni sonrası eşi Aylin Özer ile birlikte katılan ve Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, EMİTT 2015 Koordinatörü Volkan Nurcalı ile birlikte stantlarını ziyaret eden Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş;  Adapazarı Belediyesi, Karasu Belediyesi, Kaynarca Belediyesi, Kocaali Belediyesi, Söğütlü Belediyesi, Taraklı Belediyesi ile Elmas Garden Inn, Buzdağı Su, Köfteci İsmail, Köfteci Hacıbekir ve Sapanca Patya Ajans tebrik ederek, kendilerine verilen ikramları tattı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli ikramların bulunulduğu Sakarya stantlarına ziyaret eden Vali Hüseyin Avni Coş, burada ziyaretçilere dağıtılan Köfteci İsmail’in kaymaklı - cevizli kabak tatlısını, fuara ikinci kez katılan Köfteci Hacıbekir’in meşhur kuru fasulyesini ve Islama Köftesi ile Kaynarca Belediyesi’nin de dartılı keşkeğini de tattı. Açılışa, ayrıca Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç ve Başkan yardımcıları ile Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’da fuara belediye meclis üyeleri, Muhtarlar ve STK ve Antik Maden Deresi Tesisleri sahibi Av. İbrahim Sapan ile birlikte tam kadro katıldı.Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER