Sakarya Kent Konseyi uyardı! "Alınan Kararlar ve tedbirlere uymalıyız" 

Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli; Yeni Korona Virüsü (Covid-19) ile ilgili uyaralarda bulundu. 

Sakarya Kent Konseyi uyardı! "Alınan Kararlar ve tedbirlere uymalıyız" 

Başkan Çileli, yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi: "Kıymetli Sakaryalı Hemşerilerimiz,
Dünyayı saran Covid-19 salgını dolayısıyla hep birlikte uzunca bir zaman çok zor günler geçirdik.

Devletimizin zamanında ve yerinde aldığı tedbirler ve halkımızın kahir ekseriyetinin alınan karar ve tedbirlere uyması sonucunda ülkemizde bu pandemi mücadelesinde yavaş yavaş sona doğru gidilmektedir. Dünyada bu dönemi en doğru şekilde yöneten ülkelerden biri olduğumuzu göğsümüz kabararak söylüyor, devletimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

u nedenle 1 Haziran 2020 itibarıyla normal hayata geçiş süreci başlatılmış bulunuyor. Ancak şu an her şey bitmiş değil; özellikle salgının yoğun yaşandığı İstanbul’a olan yakınlığımız, bizi daha dikkatli olmaya zorlarken, şehrimizde de bu hastalığın yoğun yaşanmış olması, bundan sonra da çok dikkatli davranmamızı gerektirmektedir. Ancak normalleşmenin ilk gününde gördüğümüz manzara bizleri endişeye sevk etmektedir. Birçok vatandaşımızın normalleşme süreciyle birlikte tedbiri elden bıraktığı gözlemlenmekteyiz.


Bilakis bugünden itibaren belli bir süre, eskisinden daha dikkatli davranmak, tedbirlere uymada daha hassas davranmak mecburiyetindeyiz. Bana bir şey olmaz vurdumduymazlığından vaz geçmeli pandeminin yaşandığı dönemi de yaşananları da unutmamalıyız. Allah korusun yarın bu salgın tekrarlar ise canı yanan yine bizler olacağız.


Bu nedenle vatandaşlarımızı hassas davranmaya davet ediyoruz. Bunun yanında İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının aldığı kararların uygulayıcısı olan birimleri de dikkatli davranmaya, sorumsuzca gezen ve davrananlar hakkında tavizsiz bir biçimde yasal işlem yapmaya davet ediyoruz. Sonradan ah vah faydası olmayacaktır. Hemşerilerimize saygı ile duyururuz.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER