Sakarya Köprülü Kavşağı’nı bu hafta  iki yönlü olarak trafiğe açacağız

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Köprülü Kavşağı’ndan güzel haberi açıkladı.

Sakarya Köprülü Kavşağı’nı bu hafta  iki yönlü olarak trafiğe açacağız

Bölgede inceleme yapan Yüce, “Kent merkezi trafiğini rahatlatacak Sakarya Köprülü Kavşağı’nda işlem bitmek üzere, asfalt serimi yapıyoruz. Kavşağı bu hafta iki yönlü olarak trafiğe açıyoruz, hayırlı olsun” dedi.  Adnan Menderes ve Orhan Gazi Caddesi yönünde kullanımın başlamasıyla kent merkezine ulaşım da rahatlamış olacak. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, günün ilk saatlerinde şehir trafiğinin bel kemiği konumunda olan Sakarya Köprülü Kavşağı’nda incelemelerde bulundu. Köprü bölümü tamamlanan, ana yol ile bağlantı yollarının asfaltlandığı projenin kullanıma açılması için yoğun bir mesai harcandığını ifade eden  Yüce, yapılan son dokunuşlarla projenin bu hafta içinde trafiğe açılacağını açıkladı.  Proje dahilinde olan Adnan Menderes ve Orhangazi Caddesi’nde asfalt çalışmasının birinci etabı tamamlandı. İşlemin başladığı iikinci etabın da bitmesiyle şehre girişi 1100 metre, şehirden çıkışı 350 metre olmak üzere toplamda bin 450 metrelik alana asfalt serilmiş, proje bu caddelerde çift yönlü olarak trafiğe açılmış olacak. 

“Bu hafta içinde trafiği rahatlatacak işlemi yapıyoruz”
Adapazarı, Serdivan ve Erenler’e ve şehir merkezine ulaşımı sağlayan projenin bu hafta içinde kullanıma başlanacağını belirten Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya’da önümüzdeki yıllarda şehrin trafik yoğunluğunu azaltacak Sakarya Köprülü Kavşağı projesinde nihayet sona geldik. Yarınların daha güzel olması ve büyük bir ihtiyacın karşılanması için büyük bir sabırla ve özveriyle bekleyen bölge esnafımıza ve vatandaşlara gönülden teşekkür ediyoruz. Her zorluğun sonunda bir kolaylık vardır. Bu hafta içinde projeyi kente giriş ve çıkışların yoğun olarak yapıldığı Adnan Menderes  ve Orhan Gazi Caddemize  iki yönlü olarak trafiğe açıyoruz. Biz inanıyoruz ki şehir için büyük öneme sahip olan Sakarya Köprülü Kavşağı sayesinde kentin merkez trafiğini büyük ölçüde rahatlatmış olacağız. Tüm hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER