Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Şentürk’ten Bayram tebriği

Sakarya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Kadir Şentürk, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle bir tebrik mesajı yayımladı.

Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Şentürk’ten Bayram tebriği

Tüm İslam aleminin bayramını kutlayan Şentürk, “Bayramlar buluşmamıza, bir arada olmamıza, hasretlerimizin son bulmasına ve en önemlisi de yardımlaşmamıza büyük bir vesiledir. Bu bayram da kalplerin bir olduğu, Kurban ibadetlerimizin hakkıyla yerine getirildiği ve paylaşıldığı bir bayram olur inşallah.” dedi. 
 
Dünyadaki tüm Müslümanların heyecanla beklediği Kurban Bayramı 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak. Kurban ibadetlerinin yerine getirildiği bu özel günlerde dayanışmanın ve paylaşmanın ruhu bir kez daha ön plana çıkacak. 
 
Başkan Şentürk’ten Birliktelik Vurgusu
Bu özel günlerin birlik ve beraberliğe vesile olduğunu vurgulayan Sakarya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Şentürk, “Rabbimizin Kur’anda Hz. İbrahim’e sonsuz bir nimet olarak bahşettiği ve biz Müslümanların da bu büyük teslimiyeti devam ettirdiği kurban ibadeti günlerineyaklaşıyoruz. Bayramlarımız buluşmamıza, bir arada olmamıza, hasretlerimizin son bulmasına ve en önemlisi de yardımlaşmamıza büyük bir vesiledir. Bu bayram da kalplerin bir olduğu, Kurban ibadetlerimizin hakkıyla yerine getirildiği ve paylaşıldığı bir bayram olacağına inanıyorum. Rabbimizin bizlere ihsan ettiği bu paylaşma erdemini, Hazreti Peygamberimizin (S.a.v), sünnetine uyarak, yardıma muhtaç kardeşlerimizi gözeterek devam ettireceğimiz bir bayram olmasını diliyorum. Kurban Bayramının başta ülkemize, daha sonra tüm İslam dünyasına müreffeh günler getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Sakaryalı hemşehrilerimizinbayramını da hassaten tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER