Sakarya Yerel Kültür Derneği dijital ortamda bayramlaştı

Sakarya'nın en köklü sivil toplum kuruluşlarından Sakarya Yerel Kültür Derneği 35. Geleneksel Bayramlaşmasını koronavirüs salgını nedeniyle dijital ortamda gerçekleştirdi.

Sakarya Yerel Kültür Derneği dijital ortamda bayramlaştı

Sakarya'da 10 binin üzerinde üyesi bulunan Yerel Kültür Derneği her yıl yoğun katılımla şehrin markası dartılı keşkek ikramıyla düzenlediği bayram buluşmasını bu yıl Ramazan Bayramı'nda üyeleriyle video konferans yöntemiyle yaptı.

SYKD Başkanı Necmettin Kırık'ın organizasyonuyla dijital ortamda evlerinden görüntülü olarak birbirlerinin bayramını kutlayan dernek yöneticileri uzaktan bayramlaşmanın ilk ve son olmasını temenni ettiler. Ülkemizde etkisi giderek azalan salgının kısa sürede sona ermesini dileyen SYKD üyeleri önümüzdeki Kurban Bayramını eskiden olduğu gibi dernek otağında kalabalık bir katılımla gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini ifade ettiler.

1999 yılında yaşadığımız deprem felaketinin ardından koronavirüs salgınının da bir afet olduğunu dile getiren dernek üyeleri bu süreçte fedakârca görev yapan sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm görevlilere milletimiz adına minnet duygularını ifade ederek çok teşekkür ettiler.

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık evlerimizde geçirdiğimiz bu bayramda tüm halkımızın Ramazan Bayramını tebrik ederek sevdiklerimizde en kısa zamanda kucaklaşmayı arzu ettiklerini belirtti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER