SASİAD “Cumhuriyet; haktır, eşitliktir, özgürlüktür”

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka ve Genel Sekreter Ferhat Ateş yazılı bir mesaj yayımlayarak, Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıldönümü kutladı.

SASİAD “Cumhuriyet; haktır, eşitliktir, özgürlüktür”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka, "Gazi Mustafa Atatürk'ün"En Büyük Eserimdir" diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. 

Karayaka mesajında, şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyet, bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Cumhuriyet, sadece bir yönetim biçimi değil, aynı zamanda kader birliği yapmış bir ümmeti, ulus bilinci altında eşit vatandaşlık hakkı kazandıran ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmayı hedefleyen, hukuk temeline dayalı bir değerler bütününden oluşan laik ve özgürlükçü bir tercihtir. Cumhuriyet; haktır, eşitliktir, özgürlüktür. Millet egemenliğinin kendisi olan bu büyük zafer büyük mücadele örnekleri sergilenerek elde edilmiştir. İşgal edilen ülkeyi düşmandan kurtarmak için canlarını siper eden vatan evlatlarının zaferidir. Bu uğurda hayatını kaybeden ve şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.
 
Birlik ve beraberliğin ve azmin zaferi olan büyük mücadelenin bizi bu günlere getirdiğinin farkında olup, bizlere bırakılan mirası da daha ileriye taşımanın gayreti içinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu vesile ile Sakarya iş dünyasının ve tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.” Dedi. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER