SASKİ’den kimyasal atığa anında müdahale

SASKİ Alo 185 ihbar hattına gelen kötü koku şikâyetleri üzerine harekete geçen ekipler, incelemeler sonucunda özel bir firmaya ait vidanjörün kaçak döküm yaptığını tespit etti.

SASKİ’den kimyasal atığa anında müdahale

SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “D-100 Yanyol üzerinde bulunan atık bacasına kaçak dökülen kimyasal maddenin insan sağlığını tehdit edecek bir boyuta ulaşmadan seyreltilmesini sağladık. Kaçak döküm gerçekleştiren vidanjör tespit edilerek, sahibi olan şahısla ilgili yasal işlem başlattık. Başlatılan yasal süreci en başından sonuna kadar Sakarya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde takip edeceğiz” denildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) 20 Şubat Perşembe’yi 21 Şubat Cuma’ya bağlayan gece 01.00 ile 04.00 saatleri arasında özel bir firmaya ait vidanjörün Arifiye Hanlı Mahallesi, D-100 Yanyol üzerinde bulunan atık bacasına kaçak kimyasal madde döktüğünü tespit etti. Sabah saatlerinde SASKİ şikayet hattına gelen kötü ve rahatsız edici koku ihbarları üzerine ekipler sorunun kaynağını hızla tespit ederek harekete geçti. Yapılan incelemeler sonucu kimyasal atık döküldüğünü tespit eden SASKİ ekipleri insan sağlığını tehdit edecek bir olay yaşanmadan kanal araçları ve vidanjörlerle ivedi bir şekilde müdahalede bulunarak atığı seyrektti. Kaçak döküm gerçekleştiren vidanjör tespit edilerek, sahibi olan şahısla ilgili yasal işlem başlatıldı.

Ekipler hızlı ve başarılı bir şekilde müdahalede bulundu
SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “İnsan sağlığını hiçe sayan ve çevreyi kirletmekten korkmayan şahıs ve kurumların en ağır cezayı almaları için elimizden geleni yapacağız. Ekiplerimizin hızlı ve başarılı müdahalesiyle insan sağlığı açısından olumsuz bir olay yaşanmadan atığın seyreltilmesini sağladık. Kanal araçlarımız ve vidanjörlerimiz bölgede oluşan kötü kokunun da bir an önce giderilmesi için çalışmalarını özverili bir şekilde sürdürüyor. Başlatılan yasal süreci en başından sonuna kadar Sakarya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde takip edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2020, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER