SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'ın Bayram Mesajı

Sakarya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Ramazan Bayramı tatili öncesi son mesai gününde akademik ve idari personelle birlikte üniversite öğrencilerine bir mesaj göndererek üniversite personelin ve öğrencilerin bayramını tebrik etti.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'ın Bayram Mesajı

Yayınladığı mesajda Rektör Savaşan, “Değerli meslektaşlarım ve öğrencilerim, Ramazan Bayramınızı en içten duygularımla tebrik eder, siz ve sevdikleriniz için güzelliklere vesile olmasını niyaz ederim” ifadelerini kullandı.

Ramazan Bayramı vesilesiyle üniversitemizle ilgili bazı noktalara değinmek istediğini söyleyen Prof. Dr. Savaşan üniversiteye verdikleri katkı ile akademisyenlere teşekkür ederek, “Bildiğiniz gibi, 2021 yayın performansı bakımından rekor kırdığımız bir yıl oldu. 850 bandında yer alan WoS yayın sayımız bin 140’lara yükseldi ki bu yüzde 30’un üzerinde bir artışa karşılık gelmektedir. WoS yayınlarının dağılımında Q1 ve Q2 çeyreklik oranlarının 2018 yılında yüzde 17’den yüzde 21’e yükselmesi bizim için gurur verici olmuştur” ifadelerini kullandı.

Sakarya Üniversitesinin gururu verici çabasının istatistiklere yansımasına değinen Prof. Dr. Savaşan, “Üniversitelerin performanslarının farklı kriterlere göre ölçüldüğü çeşitli sıralamalardaki performansımız her SAÜ akademisyeni gibi benim de göğsümü kabartmaktadır” dedi.

“Bu yıl araştırma projelerinde rekor kırma yılı olacak”
Üniversitemizin Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde 21’inci sırada yer aldığını ifade eden Prof. Dr. Savaşan, “Bu yıl SAÜ için araştırma projelerinde rekor kırma yılı olacak. İkisi AB Ufuk, biri CORNET olmak üzere ilk dört ayda 16 proje aldık. Bu rakamlarla geçen yılı geride bırakmış olduk ve toplamda daha şimdiden bu yılın tüm zamanlar için rekor yılı olacağını garanti altına aldık. Çok sayıda hocamızın süreci devam eden proje başvuruları ve başvuru hazırlıkları ile ulusal ve uluslararası sıralamalarda bizi daha yükseğe çıkaracak bir performansa şahit oluyoruz” diye konuştu.

“Sürdürülebilir bir yapıya adım attık”
Hiçbir başarının tesadüf olmadığın, çalışma potansiyelin etkin kullanımı ve yeni kapasite inşasının ana bileşenlerinin hedef koyma, planlama ve motivasyonu sağlama olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Savaşan, “Üniversite-İş Dünyası işbirliğinde ÜNİKUR ile SAÜ yeni bir evreye geçti. Somut işbirlikleri önemli ölçüde arttı. İnanıyoruz ki proje ve ürün temelli işbirliğinde sürdürülebilir bir yapıya adım attık. Kısacası, Sakarya Üniversitesinin eğitim ve araştırma potansiyeline inandık ve bu potansiyelin açığa çıkarılması için elbirliği ile çalıştık” diyerek başta rektör yardımcıları, dekanlar ve bölüm başkanları olmak üzere katkı sunan tüm akademisyenlere teşekkür etti.

Sakarya Üniversitesi Yayınlarının yayın dünyasına hızlı ve kaliteli girişini üniversite kimliği bakımından önemsediğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Savaşan, “#YaşayanKampüs konseptinde nitelikli etkinlikleri ve kitabı merkeze aldık. Kitap Keyfi kampüs kimliğinin önemli bir parçası olsun istedik” şeklinde konuştu.

Sakarya Üniversitesinin her alanda yükselişinin mimarlarından biri olarak akademisyenlere hayat boyu başarılar ve mutluluklar dilediğini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Savaşan, “ Ramazan Bayramınızı tebrik eder; size, Türkiye’ye, İslam Alemine ve insanlığa huzur ve esenlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim” ifadesini kullandı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER