SAÜ Rektörü Savaşan’dan Sakarya’daki 5 Kuruluşa Ziyaret

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya’da faaliyet gösteren beş meslek odası ve derneği ziyaret etti.

SAÜ Rektörü Savaşan’dan Sakarya’daki 5 Kuruluşa Ziyaret

Prof. Dr. Savaşan’ın iki günlük ziyaret maratonunun ilk durağı Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) oldu.

SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Çelik’i ziyaret eden Rektör Savaşan’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut eşlik etti. Prof. Dr. Savaşan, Çelik’e Sakarya Üniversitesi Yayınlarından çıkan üç yeni kitabı hediye etti.

SAMİB ziyaretinin ardından Prof. Dr. Savaşan ve Prof. Dr. Akbulut’un bir sonraki durağı Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sakarya Şubesi oldu. Dernek binasında gerçekleşen görüşmeye ASKON Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tumbaz ve yönetim kurulu katıldı. Görüşmede üniversite - sanayi iş birliği hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Prof. Dr. Savaşan ve Prof. Dr. Akbulut, Sakarya Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (SASİAD) ziyaret etti. Görüşmede SASİAD Başkanı Ümit Karayaka’ya SAÜ Yayınlarınca basılan bazı kitaplar hediye edildi.

Üniversite – sanayi iş birliği için kritik görüşmelere ikinci gün devam eden Prof. Dr. Savaşan ve Prof. Dr. Akbulut’un ilk durağı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi oldu. MÜSİAD İl Başkanı İsmail Filizfidanoğlu’yla yapılan görüşmede, Genç Ticaret Köprüsü ve ortak protokoller hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Prof. Dr. Savaşan ve Prof. Dr. Akbulut’un iki günlük programının son durağı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) oldu. Ziyarette SATSO Başkanı Akgün Altuğ ile üniversite-sanayi iş birliği projeleri ve ortak protokoller görüşüldü.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER