SAÜ ve Büyükşehir Belediyesi Arasında Gençlik Protokolü İmzalandı

Sakarya Üniversitesi Gençlik Çalışmaları ve Uygulama Merkezi (GENÇMER ) ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile “Sakarya Gençlik Profili, Gençliğin Beklentileri ve Gençlik Hizmetlerinin Geliştirilmesi” projesi protokolü imzalandı.

SAÜ ve Büyükşehir Belediyesi Arasında Gençlik Protokolü İmzalandı

AKOM’da gerçekleştirilen imza törenine Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, GENÇMER Müdürü Doç. Dr. Abdullah İnce ve Dr. Öğr. Üyesi İsmail Akyüz katıldı.

Projeyle Sakarya’nın gençlik profilini çıkarmak, gençliğin temel özelliklerini betimlemek, gençlerin beklentilerini tespit etmek ve elde edilecek verilerden hareketle gençliğe hizmet sunan kurum, kuruluşların hizmet kalite ve kapasitesini geliştirmek hedefleniyor.

Öte yandan proje kapsamında gençlik literatürünün taranıp analiz edilmesi, internet sitesi hazırlanması, gençlere hizmet sunan kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımı ile bir çalıştay düzenlenmesi, Sakarya gençliğinin profili ve beklentilerinin tespit edilmesi, ilgili kurumların kapasitesini geliştirmeye yönelik eğitim modülü üretilmesi ve uygulanması, gençlik sempozyumu düzenlenmesi amaçlanıyor.

“Gençlere Ayak Uydurarak Geleceği İnşa Etmeliyiz”
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan , “Belediye ile paydaşı olduğumuz değerli bir iş birliğinin startını veriyoruz. Üniversitemizin en genç merkezlerinden bir tanesi olacak. Gençlik tabiri caizse geleceğimizdir. Gençleri ileri doğru atılan oka, hafızayı ve birikimi ise yaya benzetiyoruz. Bizim tecrübelerimizden faydalanmaları gerekiyor. Gençlere ayak uydurarak geleceği inşa etmeliyiz. Geleceğe yönelik hayallerini veri olarak ortaya koyacağımız bir proje olacak. Geleceği inşa etmek adına önemli adımlar atacağız. Verileri toplayıp geleceğe yönelik somut adımlara vesile olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyorum. Gençlikten ve gelecekten ümidimiz büyük, buna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

SAÜ ile imzalanan protokol ile birlikte üniversite ve belediye arasındaki iş birliğini artıracaklarını kaydeden Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak Sakarya Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile yapacağımız işbirliği protokolü sayesinde gençlerimiz için yürüttüğümüz çalışmaların sayısını artıracak ve üniversitemiz ile birlikte hareket edeceğiz. Yürüteceğimiz çalışma ve faaliyetlerle; gelişim dönemlerinin en kritik aşaması sayılabilecek gençlik döneminde kardeşlerimizle bir araya gelecek ve onların projeleriyle şehrimizin geleceğine yön vereceğiz. Gençlere yönelik daha doğru hizmetler üretebilmek, gençleri anlayabilmek ve gençliğin beklentilerini bilerek projeler üretmek için gündüz gece elimizden gelen tüm imkânları seferber ediyoruz. Bu manada üniversitemiz ile imzaladığımız projemizin gençlerimize, üniversitemize ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER