Seçim Güvenliği Toplantısı Vali NAYİR Başkanlığında yapıldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri seçimlerinin İlimizde huzur ve güven içerisinde geçmesine yönelik değerlendirmelerin yapıldığı Seçim Güvenliği Toplantısına başkanlık etti.

Seçim Güvenliği Toplantısı Vali NAYİR Başkanlığında yapıldı

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit ile seçime katılacak olan siyasi partilerin temsilcileri yer aldı.

Bu ayın sonunda gerçekleşecek seçimlerde gerekli koordinasyon ve işbirliğinin sağlanması için her türlü tedbirin gözden geçirildiğini belirterek, demokrasinin bir gereği olan seçimlerin İlimizde huzur ve güven içerisinde geçmesi için tüm siyasi partilerin üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerine inandığını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, çevre kirliliğine yol açmayan seçim materyalinin kullanılması, yüksek sesle rahatsızlık verilmemesi, konvoylarla oluşabilecek sıkıntılara sebebiyet verilmemesi, seçim sonrasında kazananların ölçülü sevinmesi ve silah atılmaması gibi konulara vurgu yaptı. 
Toplantı 31 Mart Mahalli Seçimlerine yönelik tedbirler ile çalışmalara ilişkin karşılıklı fikir alış verişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER