Şehit ailesi; devletten sözünü tutmasını bekliyor

Tek istekleri, şehit oğlunun İsmini okula verilmesi

Şehit ailesi; devletten sözünü tutmasını bekliyor
Siirt’in Fındıklı Karakolu’nda Jandarma Komanda olarak görev yaparken 1986 yılında şehit olan Sakarya’nın 6. şehidi Mustafa Geyve’nin Karapürçek İlçesi Yazılıgürgen’de ikamet eden annesi ve kardeşleri; köylerinde yapılan ilköğretim okuluna oğlunun isminin verilmesini istiyor.

Kaymakamlardan söz aldığını ifade eden Şehit ailesi; bu sözün tutulması için Vali Büyük’ten yardım ve destek bekliyor. 

Gözü yaşlı aile
Siirt’in Fındıklı Karakolu’nda 1986 yılında 65-2 tertip Jandarma Komanda olarak görev yaparken, tim olarak PKK ile girilen çatışmada şehit olan Karapürçek İlçesi Yazılıgürgen’in tek Sakarya’nın ise 6. şehidi olan Mustafa Geyve’nin annesi ve şehidin 9 kardeşi; köylerinde yapılan ilköğretim okuluna oğlunun isminin verilmesini istiyor.

350 hanenin bulunduğu yaklaşık 1000 nüfuslu Yazılıgürgen köylerinde yapılan okula Şehit Mustafa Geyve’nin isminin verilmesi için gerek muhtarlık ve belediye, gerekse Kaymakamlıkla yapılan görüşmelerde ve verdikleri dilekçelerle söz aldıklarını dile getiren gözü yaşlı anne ve kardeşleri, bu konuda çalmadık kapı bırakmadıklarını, en son çare devletin Sakarya’daki temsilcisi Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ten de destek ve yardım bekliyor.

Şehit Mustafa Geyve’nin odasında fotoğraf, kıyafetlerinden oluşan ufak bir müze yapan Geyve Ailesi; aradan yıllar geçmesine rağmen gözyaşları dinmediği gibi, tek isteklerinin okula isminin verilmesini bekliyor. 

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2013, 02:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER