“Şehrin menfaati için hareket eden tüm paydaşlarımızın yanındayız”

SATSO, Ticaret Borsası, Akyazı Ticaret Odası ve Akyazı Ticaret Borsası tarafından düzenlenen ‘Sakarya’nın Yıldızları Ödül Törenine’ katılan Başkan Yüce, “Sakarya’mızın faydası için üretim yapan, faaliyet gösteren, istihdam sağlayan siz değerli dostlarımı canı gönülden kutluyorum.

“Şehrin menfaati için hareket eden tüm paydaşlarımızın yanındayız”

Büyükşehir Belediyesi olarak iş dünyamızla iş birliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SATSO, Ticaret Borsası, Akyazı Ticaret Odası ve Akyazı Ticaret Borsası tarafından düzenlenen ‘Sakarya’nın Yıldızları Ödül Törenine’ katıldı. Ödül töreninde Başkan Yüce’nin yanı sıra Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, SESOB Başkanı Hasan Alişan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şinasi Bayraktır, Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Ali Şener Bayraktar, ilçe belediye başkanları, STK’lar ve birçok basın mensubu katıldı. 

İş dünyasına yatırım teşekkürü
Ödüllerin sahiplerini bulduğu programda; İhracat, Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi, İSO İlk 500 büyük ve İSO ikinci 500 büyük firma sıralamasında ilk defa sıralamaya giren firmalar, en fazla tescil yapan borsa üyeleri, en çok kadın istihdamı sağlayan firma olmak üzere toplam 7 kategoride 40 ödül firma temsilcilerine takdim edildi. Programda konuşan Başkan Ekrem Yüce, iş dünyasına yatırımlar dolayısıyla teşekkür etti.

Şehirlerin şehri Sakarya

Ödül alan katılımcıları tebrik eden Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya’mızın belki de en önemli yönü kültürüdür. Sakarya, yüzlerce farklı coğrafyadan gelen farklı kültürlere mensup insanların barış içerisinde yaşadığı şehir. Biz burada Balkanlar’dan, Karadeniz’den, Kafkaslar’dan ve farklı bölgelerden gelen pek çok kardeşimizle birlikte yaşıyoruz. Bu saydığım bölgelerden gelen kardeşlerimiz kendi kültürlerini muhafaza ettiler. Ortaya muazzam bir medeniyet birikimi çıktı. Bu birikimi misafirperverlikte, yemek kültüründe, düğün, bayram, cenaze gibi müşterek meselelerde ve ikili sohbetlerde görmek mümkündür. Sakarya aslında tüm dünyanın bir minyatürüdür, şehirlerin şehridir.” dedi

Sakarya’nın markası olmuş her girişimi destekliyoruz
Açıklamalarına devam eden Başkan Yüce, “Ülkemizin en önemli sanayi merkezlerinin arasında bulunması, ithalat ve ihracat için gerekli görülen tüm ulaşım ağlarına sahip olması ve nitelikli iş gücü sayesinde Sakarya bir sanayi kentidir. Şehrimizin bu potansiyellerinden en iyi şekilde yararlanmak adına projeler üretiyoruz. Sektör temsilcileriyle iş birliği halinde çalışıyoruz. Sakarya’ya fayda sağlayacak Sakarya’nın markası olmuş her türlü girişimi, organizasyonu ve projeyi destekliyoruz. Büyükşehir olarak ürettiğimiz her projede hemşerilerimizin ve şehrimizin faydasını gözetiyoruz.” dedi.

Her adım Sakarya’mızın faydası için
Başkan Ekrem Yüce, “Yaptığımız altyapı çalışmalarıyla israfı önlüyor ve tasarruf yapıyoruz. Sanayi sitelerimizin alt yapı ihtiyaçlarını uzun yıllar karşılayabilecek potansiyele sahip projeler geliştiriyor, sanayi bölgelerimizin şehir merkezine, şehirlerarası karayolu güzergâhlarına ulaşımını kolaylaştıracak yollar inşa ediyoruz.. Sakarya’mızın faydası için üretim yapan, faaliyet gösteren, istihdam sağlayan siz değerli dostlarımı canı gönülden kutluyor ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak sizleri desteklemeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER