‘Serbes: Bayramlar gerçek huzura kavuşmaya vesile olsun’ 

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, Ramazan Bayramı’nın, Türkiye’nin yeniden gerçek huzura kavuşması ve kardeşliğin tesis edilmesine vesile olması dileğinde bulundu.

‘Serbes: Bayramlar gerçek huzura kavuşmaya vesile olsun’ 

Serbes, yayınladığı Ramazan Bayramı mesajında, dünya Müslümanları olarak ilk kez, salgın sebebiyle sevdiklerimizle kalabalık iftar sofralarında buluşamamanın ve camileri dolduramamanın hüznü içerisinde olduklarını belirtti. Ancak Ramazan ayının manevi iklimini, aynı coşkuyla yaşadıklarını ifade eden Serbes, “Bayramda hüzünlü geçecek. Koronavirüs sebebiyle büyüklerimizin ellerinden öpemeyeceğiz. Sevdiklerimize sımsıkı sarılamayacağız. Ama, gönülden ve kalpten aynı hisleri paylaşacağız.” dedi.

Sevdiklerimizin sağlığını korumak için bayramda da bilim adamlarına kulak verilmesi ve alınan tedbirlere riayet edilmesi gerektiğini vurgulayan Serbes, “Özellikle, büyüklerimiz ve sevdiklerimizle bundan sonraki bayramlarda da bir arada olmak için tedbirlere uymamız gerekiyor. Millet olarak bu zor günleri de Allah’ın izniyle geride bırakacağız.” diye konuştu. 

Ramazan Bayramını vesile kılarak ülkeye hakim olan öfke dilinin bırakılması, güzel günlerin habercisi olması temennisinde bulunan Serbes, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bayramı bir vesile olarak görüp hep beraber, hakkını vererek ve hakkıyla selamlaşalım ve helalleşelim. Dünya görüşümüz ve fikirlerimiz ne olursa olsun birbirimize sırt çevirmeyelim ve ötekileştirmeyelim. Farklılığımız, farklı renk ve türlerde olan çiçekler gibi zenginliğimizdir. Aramıza nifak sokmak isteyen, insanları en temel insani değerlerden çıkarmaya çalışan trollerin menfaat ve çıkar oyunlarına gelmeyelim. Bu ve bundan sonraki mübarek bayramlar; bütün insanlığın gerçek anlamda barış ve huzur içinde yaşadığı bayramlar olsun. Hep birlikte gelecek güzel günlere. Hayırlı bayramlar.”
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER