Serbes: Büyük üzüntü duyduk

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, İzmir’de yaşanan depremin büyük üzüntüye yol açtığını söyledi.

Serbes: Büyük üzüntü duyduk

Serbes, yaptığı açıklamada, İzmir Seferihisar’da meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremle sarsılan bölge halkına ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. İlk belirlemelere göre depremde can kaybı ve yaralılar olduğunu dile getiren Serbes, “Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılara da acil şifalar temenni ediyoruz. Umarız can kaybında artış olmaz.

Bunun için dua ediyoruz. Depremden büyük üzüntü duyduk. Allah bölge halkının yardımcısı olsun. Onların acılarını paylaşıyoruz. ” dedi.

Devletin bütün gücüyle deprem bölgesinde yaşayan halkın yanında olacağının açıklandığını vurgulayan Serbes, “Gelecek Partisi olarak Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun görevlendirdiği heyetimiz vatandaşlarımızın ve yetkililere destek olmak için İzmir’e yola çıktılar. Bölge halkının tüm yaraları sarılmalı. Keşke, deprem olmadan önce tüm binalarımızı güvenli hale getirebilsek. Böylesi depremlerde can kaybı yaşanmasa. Bu acıları tekrar tekrar yaşamasak. Sakarya dahil Türkiye’nin bir çok bölgesi deprem kuşağında. Bu bir gerçek. Keşke bu gerçeğe göre önceden hareket edebilsek. En azından bundan sonra çok geç olmadan ve yeni acılar yaşanmadan tedbirlerimizi almalıyız.” diye konuştu. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER