Servis şoförleri ve hosteslere Trafik kuralı eğitimi verildi

Sakarya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü; ilimizde 20 yıldır hizmet veren Lisa Tur’un servis şoförleri ile rehber personellerine; trafik kuralı, eksiklikler ve daha kaliteli hizmet vermesi noktasında bilgilendirme semineri verildi. 

Servis şoförleri ve hosteslere Trafik kuralı eğitimi verildi

 Trafiğin her noktasında bilgilendirildiler
Personellerine daha kaliteli hizmet verebilmesi için her fırsatta eğitimden geçiren; “Eğitim Serviste Başlar, Serviste Biter” anlayışı ile servis taşıma işi yapan Lisa Tur; her yıl olduğu gibi bu yılda bünyesindeki servis kaptanları, hostes, rehber personellerine Bahçesaray’da düzenlenen kahvaltılı programla, trafik eğitim semineri düzenledi.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro görevlisi Polis Memuru Murat Ünal tarafından verilen eğitimde; servis şoförlerine okul servis araçlarında aranacak şartlar. Okul Servis araçlarında taşımacının şartları ve yükümlülükleri ile taşıma işinde çalışan servis şoförü ve rehber personelde aranan şartlar. Güvenli sürüş teknikleri, hızın görüş açısına etkileri, seyir halinde cep telefonu kullanımı, emniyet kemeri takmanın önemi. Sürücü davranışını etkileyen faktörler, güvenli servis taşımacılığı ile temel hız kuralları ve trafikte saygı konuları anlatıldı. Programda ayrıca; Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipler Amiri Komiser Yardımcısı Muhammed Akdaş’da servis şoförleri ve rehber personelin sorularına cevap verdi. 
 

“Eğitim Serviste Başlar, Serviste Biter”
Servis taşıma hizmetini daha kaliteli bir şekilde yapmak için gerçekleşen toplantının sonunda ise Lisa Tur Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sarı ve Erol Likos; personeliyle 2019’yu değerlendirerek, 20120 hedeflerini anlattı. Hizmetlerinde 20 yılını geride bırakan şirketleri hakkında bilgi veren Lisa Tur Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sarı ve Erol Likos; binlerce öğrenciyi okullarından evlerine en kaliteli ve güvenli bir şekilde servis taşıma hizmeti vermenin haklı gururunu yaşayan Lisa Tur, 20. yılında kaliteden taviz vermedi. Lisa Tur ailesi tecrübesine tecrübe ekledi.

‘Eğitim Serviste Başlar, Serviste Biter’ anlayışı ile servis taşıma işimizi Yapıyoruz. Sloganımız; ‘Sevdikleriniz İçin Güvenli Seçim Lisa Tur’ 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı öğrenci servis kayıtları tamamlandı. Bizleri tercih eden tüm öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ederiz. Tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar dileriz.
 

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER