Söğütlü Festivalinde Muhteşem Final

Söğütlü Belediyesi’nin düzenlediği 34. ncü Geleneksel Kültür Sanat ve Süt Festivali, yağlı pehlivan güreşleri ile sona erdi.

Söğütlü Festivalinde Muhteşem Final

Söğütlü Belediyesi’nin düzenlediği 34. ncü Geleneksel Kültür Sanat ve Süt Festivali, yağlı pehlivan güreşleri ile sona erdi. kocaali
HABER – ASLI ÇAM
Her yıl yeni katılımcılarla gelişen ve bölgenin en büyük organizasyonu olarak ifade edilen 34. Söğütlü Kültür Sanat ve Süt Festivali, yağlı pehlivan güreşleri ile sona erdi.

Festivalin son günü yağlı pehlivan güreşleri nedeni ile yoğun katılımın yaşandığı festivale, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 25. Dönem Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çeçekli, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç ‘in ev sahipliğinde  yerlerini aldılar.

13 Eylül günü başlayan ve sanayi fuarınının da içinde yer aldığı festivalde, çeşitli yarışmalar düzenlendi. Şehitler için Kur’an-ı Kerim  okundu.
34. Söğütlü Kültür Sanat ve Süt Festivali’nde en büyük ilgiyi ise son gün yapılan Ata Sporu Yağlı Pehlivan Güreşleri gördü. Sakarya dışından da birçok davetlinin katıldığı güreşlerde dereceye giren pehlivanlara Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ödüllerini verdi.

Aslı ÇAM

SIRADAKİ HABER