Sosyal medyadaki kavga hakkında Valilikten açıklama

Valilik Türkiye’nin konuştuğu kavganın detaylarını açıkladı. Olay yazıldığı gibi çıkmadı!

Sosyal medyadaki kavga hakkında Valilikten açıklama

Sakarya Valiliği, Türkiye'nin gündemine oturan fındık işçileri kavgasına yönelik haberin detaylarını açıkladı. Valilik'ten gelen bilgiye göre haberin, yazıldığı ve yayımlandığı gibi olmadığı ve gerçekleri içermediği belirtildi. İşte Sakarya Valiliği'nden konuyla alakalı bilgilendirme:

Bugün bazı sosyal medya platformları ile haber sitelerinde ilimizde mevsimlik tarım işçilerinin darp edildiği yönünde iddialara yer verilmiştir.

Konu ile ilgili yapılan araştırmada; 22.08.2020 tarihinde İlimiz Kocaali ilçesinde fındık bahçesinin sahipleri arasında yaşanan tartışmanın sonucunda arbede yaşandığı, şahıslardan birinin aracını diğer kişinin üzerine sürdüğü, bu esnada Mardin nüfusuna kayıtlı iki kadın işçi ile Düzce nüfusuna kayıtlı bir erkek işçinin yaralandığı, olayın yargıya intikal ettiği ve Cumhuriyet Başsavcılığınca tahkikat yapılarak soruşturmanın devam ettiği anlaşılmıştır. Bu konunun bugün değişik sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edilen olayla bir bağlantısı tesbit edilememiştir.

Ayrıca geçmişe dönük yapılan incelemede sosyal medya platformlarında ve haber sitelerinde iddia edildiği gibi bir olaya ilişkin Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ile 112 Acil Çağrı Merkezine intikal eden herhangi bir konu, olay veya şikâyet bulunmamaktadır. Bahse konu iddia edilen olayın Türkiye’nin neresinde ve ne zaman yaşandığının tesbiti ile ilgili de Emmniyet Genel Müdürlüğü ile irtibata geçilmiştir.

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 21:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER