SUBÜ TEKNOFEST’teki yol haritasını belirledi

SUBÜ’de TEKNOFEST Takımları Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

SUBÜ TEKNOFEST’teki yol haritasını belirledi

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Ekip ruhunu kazanmak gelecekteki yaşantınıza olumlu etkiler oluşturacaktır. Dereceye girip girmemeniz değil, çalışmaların içinde olmanız önemli” dedi.
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) TEKNOFEST Takımları Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın yaptığı toplantıya Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Çalışkan, Robot Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Uygulama ve Araştırma Merkezi (ROTASAM) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Atalı, ROTASAM Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Ali Furkan Kamanlı, takım danışmanı akademisyenler ve takımlar katıldı. Toplantıda TEKNOFEST sürecinde izlenecek yol, takımların son durumu ve hedefler değerlendirildi.
Gayretleri görüyoruz
Atölyelerin TEKNOFEST’e hazırlanan takımlar için her an açık olduğunu aktaran SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Ayırdığımız bir ödenek de bulunuyor. ROTASAM üzerinden takımlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız. Sakarya’ya hazırlıklar için gelen arkadaşlarımıza yemek ve yurt imkânı sağlıyoruz. Süreç içerisinde TÜBİTAK’tan destek alımı için başvurularımız olacak. Yarışlara ulaşım ve oradaki giderlerin karşılanması ile ilgili desteklere devam edeceğiz. Kurumsal kimlik doğrultusunda bir de t-shirt çalışmamız olacak. Sizlerin hazırlığa yönelik gayretlerinizi atölyelere yaptığımız ziyaretlerde görüyoruz” diye konuştu.

Önemli olan ekip ruhu
Bilgiden ürüne giden yolun önemine değinen Sarıbıyık, “Öğrencilerimize almış oldukları bilgiyi süzgeçten geçirerek beceriye dönüştürmelerini, bununla bir tasarım gerçekleştirebilmelerini, daha sonra gerekli bir takım testleri yaparak prototip oluşturabilmelerini ve bunu bir araç haline getirebilmelerini öğretiyoruz. Özgür düşünmenin üniversiteye gelince azaldığına yönelik bir araştırma var. Biz bunun tersine özgür ve inovatif düşünceyi önemsiyor ve destekliyoruz. Tüm ekimiz ve hocalarımızla yanınızdayız. Onlara da gayretleri için teşekkür ediyorum. Önemli olan ortaya bir şeyler koyabilmek ve bu gayretin içinde olmak. Ekip ruhunu kazanmak gelecekteki yaşantınıza olumlu etkiler oluşturacaktır. Dereceye girip girmemeniz değil, çalışmaların içinde olmanız önemli” ifadelerini kullandı.

 

SUBÜ Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER