SYKD’den Mübarek Üç Aylar ve Regaip Kandili Mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık mübarek üç ayların başlaması ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

SYKD’den Mübarek Üç Aylar ve Regaip Kandili Mesajı

SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
“Mübarek üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı günlerdir. Mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’nin tüm İslam âlemine sağlık, birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyoruz. Komşuluk, akrabalık, dayanışma duygularımızın arttığı bu çok özel gecede tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalığın biran önce sona ermesi, manevi ve kültürel değerlerimizin muhafazası, bütün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşımın ve merhametin artması için dualarımızı eksik etmemeliyiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin Regaip Kandili’ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.” dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER