Trafik Haftası 7. Geleneksel Bisiklet Turu 2 bin Kişinin Katılımıyla Yapıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği Trafik Haftası 7. Geleneksel Bisiklet Turu ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayaların’ sloganıyla 2 bin kişinin katılımıyla yapıldı.

Trafik Haftası 7. Geleneksel Bisiklet Turu 2 bin Kişinin Katılımıyla Yapıldı

Dünya süpersport şampiyonu Sakarya AK Parti milletvekili Kenan Sofuoğlu’nda katıldığı bisiklet turunda, Sofuoğlu bisikletle tek teker üzerinde giderken dengesini kaybedince son anda kaza yapmaktan kurtuldu.

Bisiklet turunu Drone ile havadan çekerken drone tele takılınca seyretmekte olan bisiklet sporcusunu sıyırarak yere düştü.

7. düzenlenen ve Yaklaşık 2 bin kişiden fazla bisikletçinin katıldığı bisiklet turu Sakarya Demokrasi meydanında başlayarak, Sakarya parkta  sona erdi.

Etkinliğe bisikletleriyle katılanlar sürpriz hediyeler için çekilişe de katıltıldılar. Etkinlik kapsamında çekilişte 54 adet bisiklet ve 54 adet bisiklet çantası hediye dağıtıldı.

Bisiklet dağıtım töreninde konuşma yapan Sakarya büyükşehir Belediye başkanı Ekrem Yüce, şehrimizin muhtelif yerlerinde bisiklet yollarında gezerek şehrin tadını daha iyi çıkartabilirsiniz. Hemde sağlık açısından güzel bir adım atmış olacağız. Sakarya bisiklet dostu bir şehirdir. Bizler bisikletle ilgili projelerde hayata geçirmek için çalışmalarımız devam ediyor.

Dünya Süpersport şampiyonu ve Sakarya Ak Parti milletvekili Kenan Sofuoğlu ise, Türkiye’de biz sadece çocuklar bisiklete biniyor bir algısı var. Ama aslında bisiklete 7 den 70 şe herkes binmeli. Ben spor yaşamımı Hollanda’da devam ettirirken orada bir gerçeği gördüm bisiklete sadece çocuklar değil bisikleti bütün halk kullanıyor. Bisiklete binmek insana her konuda faydalıdır. Artık Sakarya da bisiklet yolları yapılmaya başlandı ve o konuda şanslı bir şehirdeyiz. Bizlerde vekiller olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bisiklet herkese uygun 7 den 70 şe herkese uygun spordan olduğunu biliyoruz. Bisiklet sporu her yaşın yapabileceği bir yer tutuyor. Biz şuna inanıyoruz bisiklet sporcuları sorumluluğunu bilen sporculardır. Bisiklet sürücülerini diğer sürücüler, trafikte bisiklet olduğunu bilmelidir.

Mehmet KARAKAŞ

SIRADAKİ HABER