Türk devleti, tarihin hiçbir döneminde soykırım gerçekleştirmemiştir

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: (Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 24 Nisan'ı 'Anma Günü' ilan etmesi) Bunu şiddetle kınıyoruz.

Türk devleti, tarihin hiçbir döneminde soykırım gerçekleştirmemiştir

Bu büyük asil Müslüman Türk devleti, tarihin hiçbir döneminde herhangi bir topluluğa karşı bir katliam, soykırım gerçekleştirmemiştir"
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 24 Nisan'ı, "Anma Günü" ilan etmesine ilişkin, "Bunu şiddetle kınıyoruz. Bu büyük asil Müslüman Türk Devleti, tarihin hiçbir döneminde herhangi bir topluluğa karşı bir katliam, soykırım gerçekleştirmemiştir." dedi.

Destici, Sakarya'nın Hendek ilçesinde, BBP'den belediye başkanı seçilen Turgut Babaoğlu'nu, ziyaret etti. 
Daha sonra Hendek Bayraktepe Tesislerine gelen Destici, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının tüm ülkeye hayırlı olmasını diledi. 

İtalya Parlamentosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili kararı ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 24 Nisan'ı "Anma Günü" ilan etmesine ilişkin Destici, bazı dünya ve Avrupa devletlerinin, her yıl nisan ayı geldiğinde Türkiye'yi, bir baskı altına alma gayreti içinde olduğunu belirtti.

Bu durumu alışkanlık haline getiren devletlerin başında Fransa'nın geldiğini vurgulayan Destici, "Daha önce İtalya'da temsilciler meclisine verilen bir önergeyle sözde Ermeni soykırımı kabul edildi. Bunun peşinden de Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 24 Nisanı 'Anma Günü' ilan etmesi geldi.

Bunu şiddetle kınıyoruz. Bu büyük asil Müslüman Türk devleti, tarihin hiçbir döneminde herhangi bir topluluğa karşı katliam, soykırım gerçekleştirmemiştir." diye konuştu.

Destici, Türklerin hiçbir zaman soykırım yapmadığını, aksine tarihte soykırım ve katliamla karşı karşıya kalan bir millet olduğunu söyledi. 

Bugün bile Doğu Türkistan'da bir katliam, soykırım yaşandığını aktaran Destici, şöyle devam etti:

"Türkler Azerbaycan Karabağ, Kırım, Halep, Balkanlar'da soykırıma maruz kaldı. Fransa'nın yarım asır önce Ruanda'da yaptığı katliam ortada. Yine Fransa'nın İtalya ve başka Avrupa devletleriyle birlikte Afrika'nın kuzeyinde, Cezayir'de, Libya'da oraları ele geçirme adına yaptıkları soykırım ve işgaller ortada. Onlar önce kendi tarihlerinin hesabını versinler. 500 sene önce İstanbul'a gelip eteğimizi öperek bizden yardım dilenenlerin bugün Türkiye'ye karşı hadsiz, cüretkar açıklamalarını kabul etmiyoruz, reddediyoruz, kendilerine iade ediyoruz. Devletimiz zaten bu konuda gerekli açıklamaları yapıyor ama daha da ileri gidilmeli. Bu hadsizlere dersleri verilmeli.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER