Türkiye’nin ilk Konteynır Z Kütüphanesi Pamukova’da

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde, Ertaylan İlkokulu'nun bahçesinde, Türkiye’nin İlk konteyner 'Z Kütüphane' öğrencilere hizmet vermeye başladı.

Türkiye’nin ilk Konteynır Z Kütüphanesi Pamukova’da

Pamukova Kaymakamlığı tarafından verilen konteyneri kurumların ve hayırsever vatandaşların desteği ile dizayn edilerek kütüphane haline getirildi. İçinde akıl oyunları ve kitapların bulunduğu Z kütüphane, Özel kütüphaneleri aratmayan kitap zenginliğine ve güzelliğe sahip Ertaylan İlkokulu kütüphanesinden öğrenciler, velilerde yararlanacak.

Ertaylan İlkokulu Müdürü Enver Kaya, Okulumuzda kütüphane ortamı olmadığı için, bir konteynerin nasıl kütüphaneye dönüştürüldüğünü düşündüm ve Türkiye’de ilk olarak konteyner Z- kütüphane oluşturduk. Bu Z- kütüphanenin içerisinde, akıl oyunları mis kokulu kitapların yer aldığı kitaplar mevcuttur. Öğrencilerimiz bu kitapları okumakta ve ayrıca mutlu olmaktadırlar. Öğrencilerimiz öğretmenlerimizle akıl oyunlarını oynamaktalar ve zihinlerini geliştirmektedirler. Bizde öğretmenler olarak bu durumdan oldukça memnunuz, Velilerimizde memnun. Okulumuzda 78 öğrencimiz öğrenim görmektedir. Kütüphanedeki kitaplar ise öğrencilerimizin yaşlarına uygun kitaplardır. Kütüphanemizde özellikle masal kitaplarımız vardır ve öğrencilerimizi daha iyi motive etmektedir.
2. sınıf Öğrencisi Batuhan Yavuz, okulumuzun kütüphanesi çok güzel, kütüphanede çok güzel oyunlar var, ayrıca kütüphanede istediğim kitapları da buluyorum. Daha evvel böyle bir kütüphane görmemiştim. Kütüphanenin kurulmasına çok sevindim ve arkadaşlarımda çok sevindi.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER