Vahşet Kurbanı Suriyeli Anne ve Bebeğine son Görev

Sakarya kaynarca İlçesinde vahşice katledilen Suriyeli hamile ve 10 aylık çocuğu Adapazarı’nda kılınan cenaze namazı sonra son yolculuklarına uğurlandılar.

Vahşet Kurbanı Suriyeli Anne ve Bebeğine son Görev

Kaynarca da evlerinden kaçırılarak tecavüz edildikten sonra katledilen Suriyeli anne ve 10 aylık bebeği için Adapazarı Orhan Camii’nde binlerce kişinin katıldığı cenaze namazı kılındı.
Dinayet İşleri başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in kıldırdığı cenaze namazı öncesi ve sonrası yüzlerce vatandaş idam sloganı attı. 

Aile ve sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan kaya, Gençlik ve Spor Bakan yardımcısı Abdurahim Boynukalın, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti MKYK Üyesi ve milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti Milletvekili Şaban Dişli, Genel Başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Mahir Ünal Türkiye’nin dört bir yanından gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve binlerce  vatandaş katıldı. 
Aile ve sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan kaya. Vahşet mağduru babaya ve aileye taziyede bulundu.

Cenaze sonrası talihsiz anne ve oğlunun cenazesi memleketleri Suriye’nin İblid kendine toprağa verilmek üzere gönderildi.
 

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER