Vahşetin Dini, Dili, Irkı Olmaz

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun Sakarya’nın Kaynarca İlçesinde yaşanan elim olay hakkında açıklamalarda bulundu.

Vahşetin Dini, Dili, Irkı Olmaz

Coşkun, “Vahşetin dini, dili, ırkı olmaz”
Kaynarca’da yaşanan elim hadise hakkında duygularını dile getiren MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, “. Yıllar boyunca medeniyetin beşiği olan bu topraklar, üzerinde birden fazla dine, dile ve ırka kucak açmış, vatan olmuştur. Ne yazık ki bize sığınan, bizden medet uman insanlara karşı gereken hassasiyetle davranamıyoruz. Vahşetin ne bir dili, ne bir dini, ne de bir ırkı olmaz. Bizi birbirimize düşürmeye çalışan ve aramıza nifak tohumu sokmaya uğraşanlara karşı dik durup, oyuna gelmediğimizi göstermemiz gerekmektedir. 

Zalim bir rejimin vahşeti sebebiyle topraklarını terk etmek zorunda kalan ve Türkiye’ye sığınan kardeşlerimiz muhacirdir. Bizim topraklarımıza ‘Muhacir’ olarak gelmiş kardeşlerimize bir ‘Ensar’a yakışır şekilde davranıp en iyi şekilde ağırlamamız gerekir. Bu vahşeti gerçekleştiren sözde insanların en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni ediyorum. Yapılan bu zulmü kabul etmiyor ve kınıyorum.” Dedi. 

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER